Rusė Jekaterina Zatuliveter, kurią britų žvalgyba įtaria šnipinėjimu, prisipažino dėl ketverius metus trukusių intymių ryšių su Britanijos parlamento nariu, savo buvusiu bosu Mike'u Hancocku. Apie tai ji pareiškė Londono teisme, kur nagrinėjama jos byla. Mergina prieštarauja sprendimui ją deportuoti į Rusiją.
Vidaus reikalų ministeriją atstovaujantis Johnatanas Glassonas pareiškė, kad po to, kai rusė pradėjo lytinius santykius su britų parlamento nariu, ji tapo rusų žvalgybos „aikimis ir ausimis“ Vestminsteryje, praneša The Times.
Pasak rusės, jos ryšiai su Hancocku prasidėjo 2006 metais, kai ji stažavosi jo parlamentiniame ofise. Po dviejų metų ji tapo jo padėjėja. Zatuliveter prisipažino, kad Hancockas, kuriam yra 65 metai, pabandė suvilioti ją jau pirmo susitikimo metu, po kurio nuolatos teikė jai daug dėmesio.
„Nuo pat pradžių jis davė suprasti, kad yra suinteresuotas manimi romantine prasme. Jis kvietė mane į savo viešbučio kambarį, bet aš nenuėjau. Jis bandė pabučiuoti mane į lupas viešbučio koriduoriuje. Jis sakė, kad nori su manimi miegoti“, - cituoja merginą The Daily Telegraph.
Vis dėlto vėliau mergina atsiliepė į brito pastangas ir netgi leido jai teikti materialinę paramą. Taip pat, kaip teigia rusė, jis buvo įsitikinusi, kad Hanckokas yra išsiskyręs, ir tik 2010 metais sužinojo, kad jis turi žmoną.
Kaip teigia britų žiniasklaida, Hancockas, naudodamasis savo parlamentaro statusu, prašydavo dokumentų, susijusių su Jungtinės Karalystės gynyba, kurie niekaip tiesiogiai nebuvo susiję su jo darbu. Manoma, kad tai jis darė po savo padėjėjos iš Rusijos prašymų. Po Zatuliveter suėmimo Hancockas visais būdais gynė savo padėjėją ir teigė, kad jis neturėjo jokių priėjimų prie slaptų medžiagų.
Tardymų metu Zatuliveter taip pat pripažino, kad 2004 metais, dar būdama Rusijoje, ji susipažino su olandų diplomatu. Prieš Hancocką ji taip pat turėjo romaną su NATO pareigūnu, JTO darbuotoju ir IT kompanijos savininku.
Be to, ji jau anksčiau prisipažino, kad buvo susitikusi su tam tikru diplomatu iš Rusijos ambasados vardu Borisas, kuris vėliau buvo išsiųstas iš šalies dėl įtarimu šnipinėjimu.
Britų Vidaus reikalų ministerijos advokatai bandė rusę pavaizduoti kaip žmogų, tikslingai siekusio kontaktų su užsienio diplomatinio korpuso atstovais. Ministerija siekia Rusijos pilietės deportacijos iš Didžiosios Britanijos, taigdama, kad ji kelia grėsmę šalies saugumui.
Pati Zatuliveter kaltinimus dėl šnipinėjimo neigia. Ji teigia, kad dėl nieko nėra kalta ir kad turi darbo vizą iki 2012 metų rugpjūčio, o iš Anglijos išvažiuoti ji nenori ir išvis nesupranta, kodėl ją turėtų deportuoti dėl kažkieno klaidos.
Zatuliveter buvo suimta 2010 metų gruodį. Po suėmimo ji buvo išlaisvinta už užstatą, tačiau jai buvo uždrausta kontaktuoti su Hancocku. Jai taip pat buvo liepta pranešti apie bet kokį susitikimą ne su šeimos nariais, praneša Newsru.