J. Trevithickas teigia, kad be indų finansavimo rusų valdžiai teks apriboti savo naikintuvų serijinės gamybos planus.
Iš pradžių Rusija planavo iki 2020-ųjų pagaminti 150 orlaivių, kurių didžioji dalis turėjo būti jau galutinis modelis. Tačiau vėliau buvo priimtas sprendimas įsigyti tik kelias dešimtis naikintuvų, kurie 2017-ųjų pabaigoje taip ir nebuvo įtraukti į ginkluotę.
Neseniai Kremliuje buvo paskelbta, kad serijinė Su-57 gamyba yra suplanuota 2018-ųjų pabaigoje, o kariuomenė gaus 220 naujų lėktuvų. Tačiau straipsnio autorius abejoja šiais planais, žinant, kad ginkluotės biudžetas artimiausius metus Rusijoje žadamas mažinti, o ir pati Rusijos kariuomenė labiau orientuojasi į strategines ginkluotės rūšis.
Indija pasitraukė iš bendro su Rusija projekto, nes šios šalies atstovų netenkino lėktuvo charakteristikos. Buvo net konkrečiai išvardinta, kas neatitiko lūkesčių: aviacijos elektronika, radarai ir davikliai, o taip pat neatitinkančios nustatytų standartų lėktuvo neaptikimo galimybės.
Be to, išlaidos projektui pasirodė pernelyg didelės, todėl Indijos valdžia nusprendė įsigyti jau parengtus amerikiečių ar europiečių naikintuvus.
Rusijos propagandininkas: tai negarbinga Amerikos korporacijų kovas
Rusijos karinėmis temomis rašančio žurnalo „Nacionalnaja oborona“ redaktorius Igoris Korotčenka naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pareiškė, kad informacija apie Indijos pasitraukimą iš bendro projekto su Rusija yra „skleidžiama amerikiečių korporacijų“.
Rusų propagandininkas skundėsi, kad dabar vyksta tikslinga kampanija prieš Rusijos-Indijos karinį bendradarbiavimą ir priminė, jog JAV aktyviai siūlo savo naujausių naikintuvų versijas Indijai bei planuoja ateityje tiekti naujausius, penktosios kartos naikintuvus „Lockheed Martin F-35 Lightning II“.
„RIA Novosti“ skelbiama, kad šių metų balandį leidinys „Janes“, remiantis oficialiais Indijos gynybos ministerijos atstovais paskelbė, jog Indija nutraukia bendradarbiavimą FGFA projekte. Leidinys taip pat pažymėjo, kad indai perspėjo dėl to rusus.
FGFA buvo pradėta dar 2007 metais, jos įkūrėjais tapo „Suchoi“ ir „Hindustan Aeronautics“. Šalys sutarė sukurti penktosios kartos naikintuvą rusų „Su-57“ pagrindu. Pirmojo etapo metu už 295 mln. dolerių buvo sukurtas pirmojo indų naikintuvo dizainas, tačiau vėliau projektas FGFA nepasistūmėjo tolyn dėl abiejų pusių nesutarimų, kilusių procese.