Šiaurės Korėjos režimas kalba apie „darbo stovyklas“, žmogaus teisių gynėjai – apie „slaptus gulagus“. Mažiausiai 150 tūkst. politinių kalinių šiuo metu Šiaurės Korėjoje yra kankinami, prievartaujami ir baigia savo gyvenimą pasibaisėtinomis sąlygomis, rašo „Focus“.
Išgyvenusio Sin Don Juko, gimusio ir užaugusio viename iš tokių lagerių, pasakojimai „primena scenas iš nacistų koncentracijos stovyklų ar sovietų gulagų. Būdamas devynerių metų jis turėjo žiūrėti, kaip iki mirties mušama jo bendraklasė dėl to, kad pas ją rado saujelę sėklų. Kai jis buvo paauglys, septynis mėnesius buvo kankinamas rūsyje, siekiant išgauti prisipažinimą, kad jo motina ir brolis rengė pabėgimą. Vėliau jį privertė dalyvauti jų egzekucijoje“, - sakoma straipsnyje. 23 metų jam pavyko pabėgti.
Tuomet, kai Šiaurės Korėja, leisdama raketas, bando visam pasauliui pademonstruoti savo galią, šalies viduje piktybiškai pažeidinėjamos žmogaus teisės. Apie tai sakoma pranešime „The Hidden Gulag“ („Slaptas gulagas“), kurį parengė Amerikos aktyvistai – žmogaus teisių gynėjai. Pranešime, rašo straipsnio autorius, pateikiami buvusių kalinių ir apsaugininkų liudijimai, o taip pat nuotraukos, darytos iš palydovo. Mačiusiųjų pasakojimai šokiruoja: kaliniai dirba sunkų darbą kalnuose, juos reguliariai kankina, dauguma alksta, už menkiausius nusižengimus gresia mirties bausmė. Moterys tokiuose lageriuose sistemingai prievartaujamos.
Šiaurės Korėjos valdžia pareiškė Jungtinių Tautų Organizacijai dar 2009 metais, kad kalbama tik apie darbo stovyklas, į kurias siunčiami tie, kas padarė nusikaltimą prieš valstybę.Tačiau, pastebi leidinys, tokiu nusikaltimu gali būti laikoma ir radijo laida iš užsienio, ir dalyvavimas krikščionių pamaldose, ir netgi nenuvalytos dulkės nuo Kim Ir Seno portreto.