Tai, kad kariškiai prieš savaitę, po masinių protestų prieš M.Mursi, jį nušalino, įstūmė susiskaldžiusią šalį į smurto verpetą, kuris jau pareikalavo dešimčių gyvybių.
Didžiausias incidentas po M.Mursi nušalinimo liepos 3 dieną įvyko šį pirmadienį, prie armijos būstinės Kaire, kur per susirėmimus žuvo mažiausiai 51 žmogus. Dauguma žuvusiųjų buvo islamiškoms jėgoms atstovaujančio M.Mursi šalininkai.
Skilimai koalicijoje, kuri siekė M.Mursi nušalinimo, ir jo šalininkų protestai grąžino šalį prie pereigos į demokratiją, rinkimus planuojant kitais metais.
Neramiame Sinajaus pusiasalyje kovotojams anksti trečiadienį iš minosvaidžių ir granatsvaidžių apšaudžius kelias policijos ir armijos pozicijas, žuvo du žmonės.
Šis naujas smurto protrūkis įvyko kitą dieną po to, kai laikinasis prezidentas Adly Mansouras (Adlis Mansuras) paskelbė, kad rinkimai įvyks kitų metų pradžioje, ir premjeru paskyrė ekonomistą Hazemą al Beblawi (Hazimą Beblavį), o viceprezidentu, atsakingu už užsienio reikalus, - Nobelio taikos premijos laureatą Mohamedą ElBaradei (Mohamedą ElBaradėjų).
H.al Beblawi trečiadienį turi pradėti derybas dėl savo ministrų kabineto formavimo, pranešė oficialioji naujienų agentūra MENA.
Cituodama vieną prezidento padėjėją MENA buvo pridūrusi, kad H.al Beblawi planuoja ištiesti alyvmedžio šakelę M.Mursi Musulmonų brolijai, pasiūlydamas jai postų savo vyriausybėje.
Tačiau, kaip ir tikėtasi, Musulmonų brolija šį taikinamąjį pasiūlymą trečiadienį atmetė.
"Mes neturime reikalų su pučistais. Atmetame viską, kad kyla iš to perversmo", - sakė šio islamiško judėjimo atstovas Tareqas al Mursi (Tarikas Mursis).
Anksčiau Musulmonų brolija, žadanti tęsti gatvių protestus, kol M.Mursi - pirmasis demokratiškai išrinktas Egipto prezidentas - nebus grąžintas į postą, kaip "pučistų" primestą dekretą atmetė ir A.Mansouro laikinąją chartiją.
Nacionalinis gelbėjimo frontas (NGF) - pagrindinė koalicija, kuri ragino M.Mursi atsistatydinti, - taip pat pasmerkė A.Mansouro dekretą ir pareikalavo pataisų.
Vienos NGF partijos pareigūnas AFP sakė, kad A.Mansouro 33 straipsnių deklaracijoje numatomos naujos laikinojo prezidento "įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės galios".
"Dabar atrodytum kaip veidmainis. Dėl jos atrodo, kad esi ne prieš diktatūrą, o tik prieš ne tavo grupės diktatūrą", - sakė jis.
Šis pareigūnas nenorėjo skelbti savo pavardės, nes jo partija parengė savo pačios pareiškimą - regis, atsiradus skilimams neglaudžioje koalicijoje, kuriai iki M.Mursi nušalinimo vadovavo M.ElBaradei.
Daugelis koalicijoje nenori praėjusios kariškių prižiūrėtos pereigos nuo Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) nuvertimo 2011 metais iki M.Mursi išrinkimo 2012 metų birželį klaidų pasikartojimo.
"You dont want to end up being the stooge of the army by signing off on a flawed roadmap," said Michael Hanna, an Egypt expert with the US-based The Century Foundation think tank.
"Kas norėtų pasirašyti po ydingomis kelio gairėmis ir galiausiai tapti armijos marionete", - sakė Michaelas Hanna (Maiklas Hana), JAV įsikūrusio instituto "The Century Foundation" Egipto ekspertas.
Musulmonų brolija paragino egiptiečius "sukilti" ir grąžinti į prezidento postą M.Mursi.
Kitoje politinio spektro pusėje judėjimas "Tamarud", kuris vadovavo masinei kampanijai prieš M.Mursi, skundėsi, kad su juo nebuvo konsultuojamasi dėl pereigos plano, apie kurį paskelbė A.Mansouras. "Tamarud" taip pat teiks pasiūlymus dėl gairių pakeitimų.
Tačiau armija perspėjo, kad nepakęs jokio trukdymo pereigai, kuri, kaip ji pripažino, bus "sunki".
Laikinojo prezidento A.Mansouro pristatytos gairės turi pakeisti prieštaringai vertinamą islamiškų jėgų parengtą konstituciją, kurios galiojimas po M.Mursi nušalinimo buvo sustabdytas. Nauja chartija turi būti pateikta referendumui.
Tada, 2014 metų pradžioje turėtų įvykti parlamento rinkimai, o susirinkus naujam parlamentui A.Mansouras turi paskelbti prezidento rinkimų datą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.