Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Škotijos nepriklausomybės referendumas rodo, kad elitas prisižaidė:

Visi šie bankų ir monopolijų naudai priimti sprendimai paprastų žmonių sąskaita sukelia žmonių pasipiktinimą. Škotijos gyventojai teisingai galvoja, kad Londono elitas yra pernelyg savanaudiškas. Ir žmonės imasi veiksmų. Ateina ir Lietuvos eilė. Tai rodo atominio reaktoriaus bei skalūnų dujų istorijos.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Škotų reikalas, su anglais jie kelis šimtus metų kartu statė imperiją, kariavo karus, kartu ir pasaulinius, gal kažkaip ir susigyveno.
Skirtumas tarp apsisprendusių gali išlikti apie 10proc., t.y. nelabai įspūdingas, tačiau jis vis tik parodo gan apčiuopiamą Škotijos gyventojų apsisprendimą. Kadangi ten nenusimato nei "škotiškų tituškų", nei kažkokių ginkluotų "žalių žmogeliukų" bei kitos šalies tankų, tai toks Europos Sąjungos šalies vidinis pasitikrinimas - referendumas yra netgi gera pamoka pasauliui, kaip galima siekti norimo tikslo demokratinėmis priemonėmis, kurios remiasi daugumos valios principu. Jei kažkas Škotijoje panorėjo politinių bei ekonominių nuotykių visko gerai nepasvėręs, tai dauguma pasakė "ne" ir tuo viskas išsisprendė.

Pietryčių Ukrainoje buvo atliekami įvairūs tyrimai apie gyventojų nuomonę dar šių metų pavasarį. Apklausų skirtumas buvo matuojamas ne keliais procentais, o 3 ar 5 kartais vieningos Ukrainos naudai. Tada ir Rusijos režimas suprato, kad Krymo referendumas, kur kai kur balsavo net 123 procentai gyventojų Ukrainoje netiks. Greičiausiai, todėl V.Putinas pasiūlė tokio referendumo terorizmu užsiimantiems separatistams nerengti. Imperijai labiau tiko tankais, artilerija bei raketomis rengiamas "referendumas", kurio pasėkoje sugriautas ištisas šalies regionas. Kremliaus maurai, kurie vadovavo "separatizmui", o jei tiksliau - terorizmui, kaip sakoma, susikruvino rankas iki alkūnių. Jie per daug žino, tapo labai "mandri" tad tapo nepageidaujami, kaip ir milijardais dolerių pertekęs V.Janukovyčius. Tokius galima nurašyti ir perduoti jų galias labiau profesionaliems "Maskvos separatistams". Kai Mariupolio ar Charkovo gyventojai savo jėgomis kasa apkasus, kad apsiginti nuo Rusijos armijos "vaduotojų", situacija naujam Rusijos "carui" tampa labai klampi. Pasaulio valstybių ryški dauguma pašiurpusi nuo XXI - amžiaus agresoriaus ekspansijos ir karingų svaičiojimų. Ne tik pašiurpo tai matydamos, bet ir gintis ruošiasi.

O kas toliau?

Toliau galima įžvelgti ir vieną teigiamą niuansą tolimesnėje perspektyvoje. Rusijos režimas, pasirinkęs karingą kelią ir saviizoliaciją pats save pasmerkė žlugimui. Tada bus galima pagalvoti ir apie Rusijos federaciją, kaip daugybės tautų sambūrį. Gali būti netgi taip, kad korumpuotoj ir demokratijos želmenis trypiančioje šalyje, kai kurios tautos likti nebenorės. Tada Rusijai griūties neišvengti. Net ir vienas pavyzdys gali būti uždegantis, o SSRS su Varšuvos kariniu bloku sugriuvimo bloku pavyzdys netgi labai imponuojantis. Labai gali būti, kad minėtos griūties lūkuriuoja Kinija, kuri tikisi, kaip sakoma, "savo atsiimti". Sakykim, pagal rasės suvienijimo principus. Tada visiems Kremliaus aršių žygeivių pasidargstymams ateis logiška pabaiga.

Yra galimas kur kas švelnesnis variantas. Jis gali būti siejamas su tarptautinių normų ir įsipareigojimų laikymusi, demokratijos plėtojimu Rusijoje. Tokiam keliui dabartinė V.Putino valdžia su savo aplinka yra ne tik nepasiruošusi, bet ir nepajėgi. Tą Rusijoje gyvenančios tautos anksčiau ar vėliau supras. Svarbiausia, kad tai kuo greičiau suprastų rusų tauta, sudaranti ryškią šalies gyventojų daugumą. Tada putiniškam neoekstremizmui, su vis labiau ryškėjančiu fašizmo kvapu bus užkirstas kelias.
Įdomu, kiek Škotijoj tikrų škotų, o ne anglų, airių, lenkų ir pan. Tikri škotai balsavo už atsiskyrimą, o visi kiti - prieš. Tai daug ką pasako... Veltui škotų protėviai liejo kraują už savo krašto nepriklausomybę... Anglija niekada šito neleis....
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų