„Tai nusikaltimas, nusikalstama veika“, – naujienų agentūrai AFP sakė Ramonas Fonseca, vienas iš Panamos advokatų kontoros „Mossack Fonseca“ įkūrėjų.
„Privatumas – fundamentali žmogaus teisė, kuri šiuolaikiniame pasaulyje yra vis labiau žlugdoma. Kiekvienas žmogus turi teisę į privatumą, ar jis būtų karalius, ar elgeta“, – pabrėžė jis.
R.Fonsecos nuomone, tos medžiagos nutekinimas taip pat yra „išpuolis prieš Panamą, nes kai kurioms šalims nepatinka, kad mes esame tokie konkurencingi, pritraukdami bendroves“.
„Mossack Fonseca“ duomenų, kurie buvo laikomi saugiai deponuotais, nutekinimas suteikė pagrindą dešimtims pasaulio žiniasklaidos straipsnių apie turtingų politikų, garsenybių ir kitų asmenų numanomas pastangas nuslėpti savo turtą, kad neteiktų mokėti mokesčių. taip pat plauti pinigus.
R.Fonseca, kuris iki praeito mėnesio buvo Panamos prezidento Juano Carloso Varelos patarėjas, sakė, kad šis duomenų nutekinimas yra „ribota kibernetinė ataka“.
Vis dėlto jokių įtariamųjų dėl šio nutekinimo dar nėra, pridūrė jis, atsisakydamas kelti kokias nors prielaidas, kol paaiškės daugiau duomenų.
Kalbėdamasis su AFP jis pabrėžė, kad „Mossack Fonseca“, veikianti jau beveik keturis dešimtmečius ir padėjusi įkurti daugiau negu 240 tūkst. įmonių, niekada nebuvo „nuteista arba apkaltinta kokiais nors nusižengimais“.
Jis taip pat tvirtino, kad „mes nesame atsakingi už tai, kaip buvo naudojamos tos bendrovės“, nes advokatų kontora tebuvo tarpininkė.
„Kadangi turime tiek daug bendrovių, kai kurioms iškyla problemų – tai normalu. Tačiau mes nesame už jas atsakingi“, – sakė R.Fonseka.
Panama žada bendradarbiauti, jei bus pradėtas teisinis tyrimas dėl „Panamos popierių“
Panamos vyriausybė sekmadienį pažadėjo „energingai bendradarbiauti“ vykdant bet kokį teisinį tyrimą, kuris gali būti pradėtas po didžiulio mokestinių dokumentų iš Panamos nutekinimo.
Ši Centrinės Amerikos valstybė atsidūrė tarptautinio skandalo epicentre, kai nutekinti dokumentai atskleidė, kad viena iš labiausiai prestižinių, bet itin slapių Panamos teisės paslaugų firmų „Mossack Fonseca“, kaip teigiama, padėjo įtakingiems pasaulio politiniams veikėjams ir garsenybėms slėpti savo turtą nuo mokesčių pareigūnų.
Milžinišką dokumentų pluoštą iš anoniminio šaltinio įsigijo Vokietijos dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, o su žiniasklaidos priemonėmis visame pasaulyje jais pasidalijo Tarptautinis tyrimą atliekančių žurnalistų konsorciumas (ICIJ).
„Panamos vyriausybė energingai bendradarbiaus dėl bet kokio prašymo ar pagalbos, jei būtų imtasi kokių nors teisinių veiksmų“, – rašoma vyriausybės paskelbtame pareiškime.
Jame priduriama, kad vyriausybė yra „visiškai atsidavusi skaidrumui teisės bei finansų sektoriuose“ ir laikosi „nulinės tolerancijos “ politikos veiklos, kur jo trūksta, atžvilgiu.
Pareiškime konkrečiau neužsimenama apie nutekintuose dokumentuose esančią medžiagą. Jame taip pat tiesiogiai nepaminėtas ir Ramonas Fonseca, vienas iš advokatų kontoros „Mossack Fonseca“ įkūrėjų, kuris iki praėjusio mėnesio buvo Panamos prezidento Juano Carloso Varelos patarėjas.