M. Simonian vienoje iš savo televizijos laidų įvardijo „humaniškiausią variantą“: susprogdinti „kur nors šimtuose kilometrų“ virš Sibiro teritorijos termobranduolinę bombą, kuri „išjungtų“ visus palydovus ir, apskritai, visą elektroniką žemėje. „Branduolinės žiemos nebus, niekas nemirs nuo onkologinių ligų, tačiau atsijungtų visa radioelektronika ir palydovai“, – aiškino ji, pripažinusi, jog „šiuose reikaluose nieko nesupranta“, o šią teoriją jai papasakojo „pažįstamas fizikas“.
Dėl šio M. Simonian pareiškimo turėjo teisintis ir Kremlius, juk teoriniu tokio scenarijaus atveju „atsijungtų“ ne tik pačių rusų radioelektronikos įrenginiai, tačiau ir jų idėjinių sąjungininkų Kinijoje. „Rusija nėra pasitraukusi iš branduolinių bandymų atsisakymo susitarimų. Todėl aš nemanau, kad yra įmanomos tokios diskusijos“, – pareiškė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.Jis taip pat paaiškino, jog M. Simonian nedirba Rusijos valdžios institucijose (nepaisant to, kad M. Simonian yra valstybinės ir valdžios kontroliuojamos informacinės priemonės RT vyr. redaktorė, – red. past.) todėl tariamai „neatspindi oficialios Maskvos pozicijos“.
Rusijos Dūmos parlamentarė Marija Prusakova taip pat pasipiktino M. Simonian pareiškimu: „Mažiausiai, ką turėtumėte padaryti, tai atsiprašyti prieš Sibiro gyventojus, o ypač tuos, kurie iki šiol kenčia dėl Semipalatinsko poligone atliktų bandymų pasekmių“.
Buvęs Maskvos deputato padėjėjas Nikolajus Koroliovas žengė dar toliau ir kreipėsi į Rusijos tyrimų komitetą, kad šis išsiaiškintų, ar „pilietės M. Simonian“ pareiškimai neprieštarauja įstatymams.