Į tai Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių dėmesį pirmadienį atkreipė Ukrainos nuolatinis atstovas prie JT Serhijus Kyslycia, praneša „Ukrinform“ korespondentas.
„Praėjusio penktadienio ataka buvo 12-asis Rusijos smūgis mūsų energetikos infrastruktūrai vien tik 2024 metais. Šiems smūgiams Rusija panaudojo apie 1100 raketų – tiek kruizinių, tiek balistinių“, – pareiškė diplomatas. Jis pabrėžė turįs omenyje tik tas raketas, kurias rusai paleido į Ukrainos energetikos objektus.
Pasak S. Kyslycios, pastaroji ataka buvo viena didžiausių – rusai panaudojo 94 raketas ir 193 dronus. Jis padėkojo visiems partneriams, kurie padeda stiprinti Ukrainos gynybinius pajėgumus.
„Jų indėlis – tai ne tik solidarumo aktai, bet ir svarbūs žingsniai, kuriais siekiama užkirsti kelią genocidui“, – pabrėžė Ukrainos atstovas.
Jis taip pat pažymėjo, kad Rusija tebenaudoja šaudmenis, kuriuose yra nuodingų cheminių medžiagų. Nuo 2023 metų vasario jau užfiksuota 4950 tokių atvejų, per kuriuos nukentėjo daugiau nei du tūkstančiai Ukrainos karių.
„Rusijos sandėliuose yra likę daug kitų mirtinų ginklų, daugiausia – iš sovietmečio, o valdomosios aviacinės bombos yra vienos iš pražūtingiausių. Vien tik per savaitę Rusija į Ukrainos karių pozicijas, taip pat į šalies miestų gyvenamuosius rajonus paleido beveik 500 valdomųjų aviacinių bombų“, – pažymėjo jis.
Ukrainos atstovas priminė, kad Rusijos kariuomenė taikosi ne tik į civilius, bet ir į gelbėtojus bei humanitarinius darbuotojus.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, pirmadienį Ukrainos nuolatinis atstovas prie JT paragino tarptautinę bendruomenę nepasiduoti Rusijos blefui ir jos mėginimams dėtis supervalstybe. Anot jo, pasaulis turi suvokti, kad Kremliaus imperinės ambicijos nuolat žlugdomos, o po nesėkmės Sirijoje Putino toks pat likimas laukia Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!