• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra keletas Europos šalių, kurios mielai priims naujus gyventojus ir norintiems čia persikelti net sumokės. Nuo kalnų regiono Italijoje iki nedidelio miestelio Šveicarijoje – kai kurios Europos vietovės siūlo įvairias paskatas, vienu atveju net iki 32 tūkst. JAV dolerių (29,3 tūkst. eurų) išmoką, kad priviliotų žmones gyventi jų mieste, skelbia portalas „Business Insider“.

Yra keletas Europos šalių, kurios mielai priims naujus gyventojus ir norintiems čia persikelti net sumokės. Nuo kalnų regiono Italijoje iki nedidelio miestelio Šveicarijoje – kai kurios Europos vietovės siūlo įvairias paskatas, vienu atveju net iki 32 tūkst. JAV dolerių (29,3 tūkst. eurų) išmoką, kad priviliotų žmones gyventi jų mieste, skelbia portalas „Business Insider“.

REKLAMA

Dažniausiai persikėlusieji negyvens populiaresnėse ar tankiau apgyvendintose šalies dalyse, nes šios programos paprastai skirtos nepakankamai apgyvendintoms bendruomenėms skatinti. Tačiau persikėlusieji vis tiek gali atsidurti vaizdingoje pasaulio dalyje, kur jų laukia visiškai naujas gyvenimo būdas. Pavyzdžiui, Toskanoje buvo sukurtas 3 mln. dolerių fondas, kurio tikslas – paskatinti žmones persikelti į kaimą ir padėti sutvarkyti kai kuriuos apleistus namus.

„Intervencijos tikslas – sudaryti palankias sąlygas ir skatinti kalnų vietovių apgyvendinimą ir socialinį bei ekonominį atgaivinimą, veikiant priešingai šių vietovių marginalizacijai“, – rašoma programos interneto svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA

Persikelti gyventi svetur nėra taip paprasta

Ne kiekvienas gali gauti pinigų persikėlimui į šias vietas. Dauguma programų turi tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, būti jaunesniam nei tam tikro amžiaus arba gyventi naujoje vietoje tam tikrą laiką.

REKLAMA

Užsieniečiams dar reikia pasirūpinti tinkama viza, o tai gali būti ir brangu, ir sudėtinga. Nepadeda ir tai, kad daugelio vadinamųjų auksinių vizų aukso amžius jau beveik baigėsi.

Kai kurie JAV miestai sėkmingai įgyvendino panašias programas, kad padėtų sustiprinti ir paįvairinti vietos ekonomiką.

„Business Insider“ rado penkias Europos programas, pagal kurias persikeliantiems asmenims siūloma pinigų ir kitų paskatų.

REKLAMA
REKLAMA

Albinenas, Šveicarija

Siekdamas papildyti senstančios populiacijos gretas, mažas Šveicarijos kaimelis Albinenas siūlo ne nuolatiniams gyventojams persikelti gyventi į atokią Alpių vietovę, siūlydamas 25 tūkst. frankų (apie 26 tūkst. eurų) už suaugusįjį ir 10 tūkst. frankų (apie 10,4 tūkst. eurų) už vaiką.

Albinenas persikėlimo programą įgyvendino 2017 m. po to, kai daug jaunų žmonių ir šeimų paliko mažą kaimelį, kuriame gyventojų skaičius sumažėjo iki mažiau nei 300 žmonių. Šveicarijos kaimas, esantis Leuko rajone Valė kantone, yra ramaus gyvenimo oazė. Jame nėra mokyklos, banko ar pašto ir tik viena likusi užeiga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svajojantys palikti miesto šurmulį ir atsipalaiduoti atokiau turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pareiškėjai turi būti jaunesni nei 45 metų amžiaus, galintys kaime nusipirkti namą, kurio vertė didesnė nei 200 tūkst. frankų (apie 207 tūkst. eurų), norintys Albinene gyventi bent 10 metų ir tapti Šveicarijos piliečiais.

Tie, kurie neišgyvens 10 metų, turės visiškai kompensuoti miestelio būsto stipendiją.

Praėjusiais metais Albineno persikėlimo programa trumpam tapo neįtikėtinai populiari, per dieną buvo sulaukta apie 100 užklausų, 2023 m. meras Beatas Jostas sakė vienam Šveicarijos leidiniui.

REKLAMA

Nuo liepos mėnesio programa vis dar veikia, teigiama miestelio interneto svetainėje.

Antikytera, Graikija

Egėjo jūros sala Antikytera ieško šeimų ir yra pasirengusi sumokėti už jų persikėlimą gyventi čia. Šis Graikijos rojus gali pasigirti krištolo mėlynumo vandeniu, raižytomis uolomis ir daugybe istorinio žavesio.

Vietos pareigūnai 2019 m. pradėjo vykdyti programą, pagal kurią tris ir daugiau vaikų turinčioms šeimoms, jei jos visam laikui persikelia gyventi į salą, kas mėnesį mokama 500 eurų stipendija, teikiamas nemokamas apgyvendinimas ir nemokamas maistas.

REKLAMA

Tarp Kretos ir žemyninės Graikijos dalies esančios salos gyventojų skaičius sumažėjo iki vos 24, nes jaunesni gyventojai pabėgo ieškodami geresnių ekonominių galimybių, 2019 m. pranešė „Yahoo Finance“. Vietos pareigūnai Graikijos žiniasklaidai sakė, kad atokioje saloje ypač laukiami žvejai, kepėjai, statybininkai ir ūkininkai.

Vėliau tais pačiais metais „Lonely Planet“ pranešė, kad atrinkus penkias graikų šeimas, kurios persikėlė į Antikyterą, sala nutraukė programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau praėjusiais metais sala vėl pradėjo persikėlimo programą, kuri šį kartą finansiškai remiama Graikijos stačiatikių bažnyčios, pranešė Graikijos naujienų svetainė.

Tris ir daugiau vaikų turinčios šeimos vėl gali gauti 500 eurų mėnesinę pašalpą iki trejų metų, iš viso 18 tūkst. eurų.

Programa visų pirma skirta graikų šeimoms, tačiau bus atsižvelgiama ir į ne graikų šeimas, praėjusiais metais pranešė „Express“.

REKLAMA

Ponga, Ispanija

Ispanijos šiauriniuose kalnuose esančiame vaizdingame miestelyje Ponga siūloma 2 tūkst. eurų kiekvienam asmeniui, kuris įleis šaknis kaime su mažiau nei 600 žmonių.

Šia programa siekiama išjudinti vietos ekonomiką. Šeimos su vaikais, persikėlusios į miestelį, gali gauti iki 3 tūkst. eurų, o tie, kurie susilaukia kūdikio gyvendami kaime, gali gauti dar 3,5 tūkst. eurų, praėjusiais metais pranešė „Time Out“.

REKLAMA

Tie, kurie keliauja, turi įsipareigoti Pongoje pasilikti bent penkerius metus. Čia persikėlę naujieji gyventojai tikrai turės ką veikti, nes netoliese yra pėsčiųjų takai, paplūdimiai ir didesni miestai.

Sardinija, Italija

Italijos sala Sardinija, esanti Viduržemio jūroje, yra pasiruošusi sumokėti 15 tūkst. eurų žmonėms, kurie nori gyventi kaime.

Sardinijos vyriausybė skyrė 45 mln. eurų, kad kiekvienas iš 3 tūkst. žmonių gautų stipendiją. Sardinijos saloje gyvena daugiau kaip 1,6 mln. gyventojų, tačiau vyriausybė tikisi, kad naujieji gyventojai užpildys mažiau apgyvendintą vietovę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė šį planą įgyvendina siekdama kovoti su mažėjančiu salos gyventojų skaičiumi ir izoliacija.

Pareiškėjai turi persikelti į Sardinijos miestą, kuriame gyvena mažiau nei 3 tūkst. gyventojų, gyventi jame visą laiką ir per 18 mėnesių tai turi tapti jų nuolatine gyvenamąja vieta Sardinijoje. 15 tūkst. eurų turi būti skirti būsto remontui, pranešė CNBC.

Toskana, Italija

Praėjusį mėnesį Toskanos pareigūnai pradėjo įgyvendinti gyvenamosios vietos programą, pagal kurią žmonėms bus mokama už gyvenimą Italijos kaime.

REKLAMA

Pagal 3 mln. dolerių (2,7 mln. eurų) vertės skatinamąją programą, kuri yra Italijos pastangų stabilizuoti mažėjantį gyventojų skaičių dalis, žmonėms siūloma finansinė parama seniems namams kalnuotame regione remontuoti.

Subsidijos padengs 50 proc. namo renovacijos išlaidų viename iš 76 Toskanos miestų, kuriuose gyvena mažiau nei 5 tūkst. gyventojų.

Programos svetainėje skelbiama, kad pareiškėjai gali gauti iki 32 tūkst. JAV dolerių (daugiau nei 29 tūkst. eurų) renovacijos lėšų. Italai, kiti Europos Sąjungos gyventojai ir ne ES piliečiai, kurie turi ilgalaikę gyvenamąją vietą, trunkančią ne mažiau kaip 10 metų, gali rinktis iš kelių vietovių, įskaitant Kapraja Izolos salą arba San Kasčiano dei Bagnio kurortinį miestą.

Jei svarstote pasinaudoti šia programa – veikite greitai. Programos paraiškų teikimo terminas baigiasi 2024 m. liepos 27 d.

Eh kad butu tas zmogaus gyvenimas ilgesnis, tikrai isbandyciau kaska egzotiskesnio nei LT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų