Naujųjų metų išvakarėse Šiaurės Korėją valdantis komunistinis režimas prakalbo apie ekonomiką ir savo įsipareigojimus gerinti piliečių gyvenimą ir paragino JAV baigti „priešišką politiką“, rašo BBC. Tačiau Pchenjanas visiškai nutylėjo apie savo nevykdomus įsipareigojimus, pagal kuriuos iki gruodžio 31 dienos tarptautinei bendruomenei jis turėjo pateikti pilną ataskaitą apie vykdomą branduolinę programą.
Šis įsipareigojimas buvo dalis susitarimo, kuris numato, kad, Šiaurės Korėjai nusiginkluojant, tarptautinė bendruomenė suteiks Pchenjanui ekonominę pagalbą. Toks susitarimas buvo pasiektas 2007 metų vasarį vykusiose šešiabalėse derybose, kuriose be JAV ir Šiaurės Korėjos dar dalyvavo Kinija, Japonija, Rusija bei Pietų Korėja.
Naujųjų metų išvakarėse išspausdintame straipsnyje, kuriame totalitarinis komunistų režimas išdėsto besibaigiančių metų sėkmes bei nesėkmes ir nustato prioritetus ateinantiems metams, korėjiečiai paraginti kilti į kovą už ekonomiškai galingos Šiaurės Korėjos sukūrimą. Ypatingas dėmesys skirtas siekiui kovoti su maisto produktų trūkumu.
Straipsnyje peikiama JAV politika, tačiau žadama bendradarbiauti su visomis „draugiškomis“ valstybėmis. Šiaurės Korėja jau uždarė savo pagrindinį branduolinį reaktorių Jangbone ir šiuo metu ruošiasi nutraukti jo veikimą visam laikui. Tačiau antroji susitarimo dalis, kuri įpareigoja Pchenjaną pateikti ataskaitą apie vykdomas branduolines programas atrodo kelia žymiai daugiau problemų.
JAV siekia žinoti kiek plutonio Šiaurės Korėja pagamino per visą savo branduolinės programos laikotarpį ir nori užsitikrinti, kad neegzistuoja jokios slaptos programos, pagal kurias Pchenjanas ir toliau sodrintų uraną, skirtą branduoliniams ginklams. Šiaurės Korėja neigia tokios programos egzistavimo galimybę ir dėl vėluojančios ataskaitos kaltina tarptautinę bendruomenę, kuri neva vėluoja suteikti žadėtą ekonominę pagalbą.