Anot miesto mero, gyventojai balandžiams medžioti naudoja „improvizuotus spąstus“. Jis taip pat teigia, kad Rusijos pajėgos tyčiojasi iš likusių gyventojų. Iki karo mieste gyveno šimtai tūkstančių žmonių, mieste veikė elektra, buvo vanduo, tačiau rusai suniokojo miestą. Šiuo metu gyventojai yra priversti gyventi antisanitarinėmis sąlygomis ir be būtiniausių produktų.
„Šie baisūs dalykai vyksta XXI amžiuje, pačioje Europos širdyje, viso pasaulio akivaizdoje“, – teigia V. Boičenka.
Mariupolio pirminės sveikatos priežiūros trečiojo centro vadovas Oleksandras Lazarenka įspėja, kad maitinimasis balandžiais kelia pavojų žmonėms.
„Balandžiai yra daugelio virusinių, bakterinių ir grybelinių ligų veisykla. Atsižvelgiant į tai, mėsa gali būti užkrėsta. Ji gali sukelti histoplazmozę, encefalitą, ornitozę, salmoneliozę, toksoplazmozę ir kitas pavojingas ligas. Tokios ligos ypač pavojingos vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Nesuteikus tinkamos medicininės priežiūros, jos gali baigtis net mirtimi“, – teigė jis.
Humanitarinė padėtis Mariupolyje sparčiai blogėja
Dar šeštadienį pranešta, kad sumažėjus humanitarinės pagalbos kiekiui, Mariupolyje itin trūksta maisto. Žmonės stovi tūkstantinėse eilėse prie duonos, praėjusį savaitgalį rašė „Ukrinform“.
„Humanitarinė padėtis sparčiai blogėja. Be geriamojo vandens krizės, maisto padėtis sparčiai pablogėjo. Iš dalies dėl humanitarinės pagalbos mažinimo, iš dalies dėl grįžimo į Mariupolio miestą iš pakrantės kaimų, kur humanitarinės pagalbos iš viso nėra. Rezultatas – didžiulės tūkstantinės eilės. Maisto tikrai trūksta“, – „Telegram“ rašė miesto mero patarėjas Petro Andriuščenka.
Mariupolio gyventojai jau keletą mėnesių be vandens, norėdami turėti bent kiek vandens atsargų, mieste likę žmonės renka lietaus vandenį. Ukraina sako, kad Rusijos agresija Mariupolyje sukėlė vieną didžiausių humanitarinių katastrofų. Miestą beveik visiškai sunaikino rusų apšaudymai.
Mariupolyje taip pat nėra elektros, dujų tiekimo. Skaičiuojama, kad nuo karo pradžios Mariupolyje galėjo žūti apie 22 tūkst. civilių.
Šiuo metu mieste gali būti likę apie 100 tūkst. gyventojų, miestui be visa ko dar gresia ir infekcinių ligų protrūkiai. Kiek anksčiau buvo pranešta, kad mieste jau kilo choleros protrūkis.