55 metų Kamis Ritas sekmadienį išskrido į Everesto kalną iš Katmandu vadovauti alpinistų grupei, kuri pavasario alpinizmo sezono metu bandys pasiekti beveik 8,5 tūkst. metrų aukščio viršūnę.
„Esu psichologiškai, emociškai ir fiziškai pasiruošęs kopti į kalną“, – Katmandu oro uoste naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė Kami Rita bei pridūrė, jog šiuo metu yra geriausios fizinės būklės.
Jam priklauso daugiausiai kartų sėkmingai į Everesto kalną įkopusio žmogaus statusas – iš viso 30 kartų. Praėjusių metų gegužę jis į viršūnę įkopė du kartus.
„Mano svarbiausias prioritetas – nuvesti savo klientą į viršūnę.Tada spręsiu, ar per sezoną į viršūnę kopsiu daugiau nei vieną kartą“, – teigė gidas.
„Tai priklauso nuo oro ir sąlygų kalne“, – sakė jis.
Artimiausias jo konkurentas dėl daugiausiai įkopimų į Everestą yra kitas šerpų gidas Pasangas Dawa (Pasangas Dava), kuris sėkmingai įkopė į kalną 27 kartus.
K. Ritas pirmą kartą į Everestą įkopė 1994 metais ir nuo to laiko į šią kelionę vyksta beveik kasmet. Jis yra vienas iš daugelio šerpų gidų, kurių žinios ir įgūdžiai yra labai svarbūs užsienio alpinistų, kasmet siekiančių užkopti į kalno viršūnę, saugumui ir sėkmei.
Jo tėvas buvo vienas pirmųjų šerpų kalnų gidų. K. Ritas ne tik įkopė į Everestą, bet ir įkopė į keletą kitų aukščiausių pasaulio viršūnių, įskaitant K2, Čo Oju, Manaslu ir Lhocę.
Nepalo turizmo departamento duomenimis, šį kopimo sezoną, kuris baigiasi gegužės mėnesį, leidimai kopti į Everesto viršūnę iš Nepalo pusės, esančios pietuose, išduoti 214 alpinistų. Dauguma kopimų į Everestą ir gretimas Himalajų viršukalnes vyksta balandžio ir gegužės mėnesiais, kai oro sąlygos yra palankiausios.
Pirmą kartą į Everestą 1953-aisiais įkopė naujazelandietis Edmundas Hillary (Edmundas Hilaris) ir Nepalo šerpas Tenzingas Norgay (Tenzingas Norgai).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!