• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Chuliganiški veiksmai, vagystės ir seksualinio priekabiavimo prie moterų proveržis, kuris vyko Kelne Naujųjų naktį, buvo „suplanuoti“, o didžiąją jų dalį įvykdė pabėgėlio statuso siekiantys ar nelegalūs migrantai, remiantis Vokietijos policijos duomenimis praneša „The Times“.

Chuliganiški veiksmai, vagystės ir seksualinio priekabiavimo prie moterų proveržis, kuris vyko Kelne Naujųjų naktį, buvo „suplanuoti“, o didžiąją jų dalį įvykdė pabėgėlio statuso siekiantys ar nelegalūs migrantai, remiantis Vokietijos policijos duomenimis praneša „The Times“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Policija turi įrodymų, kad išpuoliai buvo organizuojami socialinių tinklų pagalba. Jaunieji išeiviai iš Šiaurės Afrikos kvietė atvykti į Kelną iš Prancūzijos ar Belgijos,“ – pasakojo Vokietijos teisingumo ministras Heiko Maasas.

REKLAMA

„Kai tokios žmonių minios susirenka ir vykdo panašius nusikaltimus, tai privalo būti kažkaip planuojama, – pareiškė H. Maasas interviu laikraščiui „Bild am Sonntag“. – Niekas manęs neįtikins, kad visa tai buvo nekoordinuota ar spontaniška“.

Naujųjų metų naktį Kelne įvyko 516 teisės pažeidimų, iš kurių apie 40 proc. – seksualinio pobūdžio (įskaitant du pranešimus apie išprievartavimą), o savaitgalį Angela Merkel pažadėjo deportuoti su jais susijusius migrantus, net jeigu tam reiktų keisti galiojančius teisės aktus.

REKLAMA
REKLAMA

Taharrush gamea

Savaitgalį Vokietijos federalinės baudžiamosios policijos atstovai pateikė savo pirmąjį viešą pareiškimą dėl įvykių Naujųjų metų naktį Kelne. Teisėsaugininkai paskelbė, kad Vokietija, be visa ko, susidūrė su nauja sau nusikaltimų rūšimi, kuri „yra išplitusi arabų šalyse“, praneša „Die Welt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbama apie „grupinį seksualinį priekabiavimą prie moterų viešoje vietoje“, vadinamą „taharrush gamea“. Tokie nusikaltimai yra vykdomi masinių renginių metu, pavyzdžiui, mitingų ar demonstracijų metu.

Anksčiau panašių įvykių Vokietijoje nebuvo, pažymima straipsnyje, tačiau vokiečių policijai yra puikiai žinomas panašaus pobūdžio nukreipiamasis kišenvagių veiksmas, kuriuo šie nukreipia aukos dėmesį.

REKLAMA

Helsinkio teisėsauga užkirto kelią nusikaltimams

Suomijos sostinės Helsinkio teisėsaugai Naujųjų naktį pavyko užkirsti seksualinius išpuolius, panašius į tuos, kurie vyko Kelne. Apie tai sausio 7-ąją paskelbė Helsinkio policijos atstovai.

Anot jų, policija gavo informacijos, kad Helsinkio centre Naujųjų naktį yra planuojami pabėgėlių iš Irako išpuoliai, jie turėjo „pažeidinėti visuomeninę tvarką“.

REKLAMA

Apie 23.00 vietos laiku tunelyje netoli geležinkelio stoties „atsirado“ apie tūkstantį migrantų. Policijai teko kelias dešimtis žmonių iš ten išvesti, o šešis – sulaikyti.

Teisėsauga gavo kelis pranešimus dėl priekabiavimų, tačiau pareigūnai džiaugėsi, kad pavyko užkirsti kelią masiniams neramumams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išpuoliai Egipte

Reiškinys, kai viešose vietose yra seksualiai priekabiaujama prie moterų, yra paplitęs arabų pasaulyje, ypač Egipte.

2011-2013 metais plačiai nuskambėjo pagrindinėje Egipto sostinės Kairo aikštėje vykusių protestų metu įvykdytų seksualinių priekabiavimų serija. Nusikaltimai į viešumą iškilo vien todėl, kad išpuolių aukomis tapo užsienio žurnalistės.

REKLAMA

2011-ais Tahriro aikštėje vykusių protestų prieš tuometinį šalies prezidentą islamistą Hosnį Mubaraką metu buvo išniekinta CBS žurnalistė Lara Logan. Apspitusi kelių šimtų vyrų minia moteriai nuplėšė drabužius, lietė ją ir fotografavo, išsigelbėti jai pavyko tik jos komandai pavykus atkreipti kariuomenės atstovų aikštėje dėmesį į pagrobtą JAV žurnalistę.

REKLAMA

Praėjus dvejiems metams į analogišką situaciją papuolė viena danų žurnalistė, kurią užpuolikai žiauriai išprievartavo toje pačioje pagrindinėje miesto aikštėje vykusio protesto metu.

Anot Jungtinių Tautų paviešintos ataskaitos, kurioje Kairo demografinio centro ir Egipto nacionalinio planavimo instituto surinktais duomenimis, daugiau nei 99 proc. Egipto moterų, dalyvavusių šioje apklausoje, buvo susidūrusios su seksualiniu priekabiavimu ar išpuoliais, nuo žodinių iki išprievartavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors daugelis išpuolių Egipte atrodė kaip vietos gaujų spontaniški gaivalai, organizacijos „OpAntiSH“ (kuri 2012-2014 metais aktyviai kovojo su išpuoliais prieš moteris Egipte) atstovai yra įsitikinę, kad bent jau dalis išpuolių buvo suplanuoti ir įvykdyti gaujų, kurios siekė, kad moterys nedalyvautų revoliuciniuose protestuose Tahriro aikštėje.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų