Osho mirė 1990 metais, o tarp jo pasekėjų kilo skandalas ir nesutarimai dėl jo turto, kurio vertė siekia 14 mln. svarų likimo, praneša “The Times”.
Trys žmonės: britas George Meredith, pasivadinęs Svami Amrito, ir du broliai – kanadiečiai Michaelis ir Darcy O’Byrne’ai (Svami Dzhayesh ir Svami Yogendra) vieno iš Kanados Aukščiausio teismo narių, kaltinami tuo, kad pervesdavo Osho organizacijos pajamas į jo kontroliuojamas įmones. Visi trys įėjo į “artimiausių ratą” iš 21 žmogaus, kurį likus keliems mėnesiams iki mirties sudarė indų “sekso guru”, kad galėtų valdyti organizaciją.
Prieš metus M. O‘Byrne’as duodamas interviu “The Times” atmetė visus kaltinimus, tame tarpe ir pareiškimus apie tai, kad planuoja praduoti Osho komuną ir paversti ją į privačią įmonę.
„Vienas iš pasekėjų, Yogeshas Thakkaras, apkaltino vidinį ratą tuo, kad Osho labdaros fondas buvo paverstas asmeninio praturtėjimo įrankiu”, - praneša straipsnio autorius Robinas Pagnamenta. Y. Thakkaro, gyvenusio komunoje 13 metų, teigimu, knygų, žurnalų, kompaktinių diskų, DVD ir kitų medžiagų, pasiekiamų tik dešimčia kalbų, pardavimas, atneša apie 150 mln. svarų pelną į metus, o žemė Koregaono parke – elitiniame Indijos miesto Puna anklave, kurioje įsikūrusi komuna – kainuoja 175 mln. svarų.
Leidinys praneša, kad juristas O’Byrne’as pavertė ašramą į „Tarptautinį Osho meditavimo centrą“, kuriame užsieniečiai moka po 1100 rupijų ( 13svarų) į dieną už meditavimo sesiją, “zen teniso” žaidimą, sauną ir pasiplaukiojimą dideliame baseine”.
Tekste taip pat pasakojama, kad Osho mokymai apie laisvą saviraišką ir seksualinį atvirumą daugelį patraukė daugelio pasekėjų iš vakarų dėmesį, bet sukėlė Indijos valdžios pasipiktinimą, kuri apkaltino ašramą narkotikų ir prostitucijos platinimu, taip pat prievartos panaudojimu “terapinių sesijų” metu.