Balandį Vokietija išjungė tris paskutinius savo branduolinius reaktorius ir užbaigė procesą, kuris sulaukė plataus politinio palaikymo po 2011 metais Japonijoje įvykusios Fukušimos atominės elektrinės katastrofos. Tačiau kai kurie pasisakė už tai, kad dėl karo Ukrainoje šoktelėjus energijos kainoms, reikėtų persvarstyti šį klausimą.
Tarp jų buvo ir O. Scholzo valdančiajai koalicijai priklausančios verslui palankios Laisvųjų demokratų partijos nariai.
Šią savaitę Laisvųjų demokratų parlamentinė frakcija patvirtino politinį pareiškimą, kuriame teigiama, kad, siekiant pasirengti blogiausiam scenarijui, ji nori „sustabdyti vis dar tinkamų naudoti branduolinių elektrinių išmontavimą“.
„Tik taip išliksime pajėgūs veikti bet kokioje situacijoje“, – tvirtinama jame.
Šeštadienį transliuotame interviu radijui „Deutschlandfunk“ O. Scholzas atmetė šį pasiūlymą.
„Su branduoline energetika baigta, – sakė jis. – Branduolinės energetikos klausimas Vokietijoje yra nebeaktualus. Kiekvienam, kuris norėtų statyti naujas atomines elektrines, prireiktų 15 metų, o kiekvienai iš jų tektų išleisti 15–20 mlrd. eurų.“
Kancleris tvirtino, kad „faktas yra tas, jog, baigus naudoti atominę energiją, prasidėjo ir išmontavimas“, o bet kokios kalbos apie atominės energijos naudojimo atnaujinimą reikštų naujų elektrinių statybą.
Jis pabrėžė, kad ateityje didžiausios Europos ekonomikos poreikius planuojama patenkinti plačiau naudojant atsinaujinančius šaltinius, pavyzdžiui, vėjo ir saulės energiją.