Šalies karinės valdžios atstovas atskirai teigė, kad vyresnio amžiaus kaliniams per karščius suteikiama „būtina priežiūra“.
Iš karto nebuvo aišku, ar šis sprendimas yra laikinas, ar reiškia, kad 78-erių Nobelio premijos laureatei bausmė sumažinta.
Aung San Suu Kyi atlieka 27 metų laisvės atėmimo bausmę, paskirtą nuteisus ją dėl virtinės kaltinimų – nuo korupcijos iki COVID-19 pandemijos metu galiojusių taisyklių pažeidimo.
Nuo tada, kai kariškiai ją sulaikė per 2021-ųjų pučą, kurio metu jėga perėmė valdžią, Aung San Suu Kyi viešumoje buvo matyta tik kartą ir, kaip pranešama, turėjo sveikatos problemų.
Karinis šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, nurodė, kad Aung San Suu Kyi ir buvęs prezidentas Win Myintas (Vin Mjintas) buvo perkelti iš kalėjimo į namų areštą.
Trečiadienį chunta taip pat paskelbė, kad vykdant eilinę amnestiją, skirtą šalies Naujųjų metų šventei, į laisvę bus paleista 3 300 kalinių.
Chuntos atstovas spaudai Ko Zaw Tunas sakė, kad dėl karščių pareigūnai ėmėsi priemonių pažeidžiamiems sulaikytiesiems apsaugoti.
„Ne tik [...] Aung San Suu Kyi ir [...] Win Myintui, bet ir kai kuriems senyvo amžiaus kaliniams buvo suteikta būtina priežiūra dėl labai didelių karščių“, – AFP sakė Zaw Min Tunas.
Sveikatos problemos
Vietos žiniasklaida pranešė, kad kelis mėnesius trukusio teismo proceso metu Aung San Suu Kyi skundėsi svaiguliu, vemdavo ir kartais negalėdavo valgyti dėl danties infekcijos.
Vasarį jos sūnus Kim Arisas AFP sakė, kad ji vis dar laikoma specialiai įrengtame komplekse kariuomenės pastatytoje sostinėje Neipide.
Pasak australų ekonomisto Seano Turnello, buvusio Aung San Suu Kyi vyriausybės patarėjo, kuris kelis mėnesius taip pat buvo laikomas šiame komplekse, per alinančius karščius jame nebūdavo oro kondicionavimo, o per musonines liūtis į betonines kameras patekdavo vanduo.
Po to, kai 1988-aisiais išgarsėjo per didžiules demonstracijas prieš tuometinę chuntą, Aung San Suu Kyi maždaug 15 metų praleido namų arešto sąlygomis savo šeimos kolonijinių laikų dvare prie ežero komerciniame šalies centre Jangone.
Tarp kalinių, kuriems bus taikoma trečiadienį paskelbta amnestija, yra 13 indoneziečių ir 15 Šri Lankos piliečių. Jie bus deportuoti, pranešė chunta.
Pareiškime chunta nurodė, kad likusiems kaliniams bausmės bus sutrumpintos šeštadaliu, išskyrus tuos, kas yra nuteisti už sunkius nusikaltimus, įskaitant žmogžudystes, terorizmą ir kaltinimus narkotikais.
Mianmaro kariuomenė 2021 metų vasarį per žaibišką perversmą jėga nuvertė Aung San Suu Kyi vyriausybę ir nutraukė 10 metų trukusį šalies demokratijos eksperimentą, pradėtą po dešimtmečius trukusio kariškių valdymo.
Pučas sukėlė didžiulį visuomenės pasipriešinimą, o kariuomenė jį bandė numalšinti jėga. Per chuntos susidorojimą su opozicija žuvo daugiau kaip 4 800 civilių.
Dabar kariuomenė stengiasi išlaikyti valdžią šalyje, susidūrusi su civilių kovotojų prieš chuntą ir seniai įsitvirtinusių etninių mažumų ginkluotų grupuočių pasipriešinimu.