• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakartvelo stojimo į ES procesas sustabdytas

Sakartvelo stojimo į Europos Sąjungą procesas sustabdytas, o dalis bloko finansinės paramos šiai Pietų Kaukazo šaliai buvo įšaldyta, antradienį pranešė Bendrijos ambasadorius šioje šalyje. 

Sakartvelo stojimo į Europos Sąjungą procesas sustabdytas, o dalis bloko finansinės paramos šiai Pietų Kaukazo šaliai buvo įšaldyta, antradienį pranešė Bendrijos ambasadorius šioje šalyje. 

REKLAMA

Sakartvelo, kuris praėjusiais metais oficialiai tapo kandidatu į ES, valdantieji gegužę priėmė prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris, kritikų teigimu, parengtas pagal Rusijos teisės aktus, naudojamus disidentams slopinti.

Pasak ambasadoriaus Pawelo Herczynskio (Pavelo Herčinskio), šį sprendimą ES vadovai priėmė praėjusio mėnesio pabaigoje vykusiame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime. 

Ambasadorius pridūrė, kad įšaldyta 30 mln. eurų finansinė parama Sakartvelo gynybos ministerijai. 

„Tai tik pirmas žingsnis, bus ir kitų žingsnių. Mūsų tiesioginė parama Sakartvelo vyriausybei bus ribota, ir mes stengsimės nukreipti paramą nuo Sakartvelo vyriausybės pilietinei visuomenei ir žiniasklaidai, – teigė jis. – Liūdna matyti, kad ES ir Sakartvelo santykiai yra tokiame žemame taške, kai jie galėjo būti aukščiausiame lygyje.“

REKLAMA
REKLAMA

Gegužę Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili vetavo „užsienio įtakos“ įstatymą, tačiau birželio pradžioje parlamentas 84 balsais jos veto atmetė. Tbilisyje ne kartą vyko masiniai protestai, kai parlamente vyko svarstymai dėl šio įstatymo.

REKLAMA

Įstatymu reikalaujama, kad nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės, gaunančios daugiau kaip 20 proc. finansavimo iš užsienio, įsiregistruotų kaip „užsienio įtakos agentai“.

ES pareigūnai ne kartą pasmerkė įstatymą kaip nedemokratišką ir teigė, kad jis nesuderinamas su ilgalaikiu šalies siekiu įstoti į Bendriją.

Praėjusių metų pabaigoje ES vadovai sutiko suteikti Sakartvelui kandidato statusą su sąlyga, kad Tbilisis kovos su dezinformacija, suderins savo užsienio ir saugumo politiką su bloko politika ir, be kitų priemonių, įgyvendins teisingumo reformas.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos neribotam laikui atidėjo karines pratybas Sakartvele. JAV gynybos departamentas teigė, kad šis žingsnis yra Vašingtono ir Tbilisio santykių „išsamios peržiūros“ dalis.

Sakartvelo prezidentė S. Zurabišvili, jau seniai nesutarianti su šalies vyriausybe, antradienį ES ir JAV veiksmus pavadino „labai sunkiais dviejų artimiausių draugų pranešimais“, į kuriuos verta įsiklausyti.

„Nors tai yra atsakas į kvailą ir priešišką valdančiosios partijos politiką jų atžvilgiu, kartu tai yra įspėjimas visuomenei. Mūsų partneriai mums sako, kad „renkatės jūs“: tarp Sakartvelo su saugia europietiška ateitimi ir Sakartvelo, judančio Rusijos orbitos link“, – sakė prezidentė.

Kodėl rašot sakartvelas? Tai anūko sugalvotas žodis, visas pasaulis rašo gruzija( Georgija), anūkas stebukladaris, kad net EU komisaru jo nenori, sugadins gi viska, padarys gėda parlamentui, dar plius senelio neklauso
tegu eina ta europa na
tegu eina ta europa na
pederastai europoj gruzinai rimti vyrai po hui jiems ta europa
Tai yra šantažas, o ne demokratija – prievartauti dar neįstojusios į šį sojuzą šalies parlamentą, kad jis priimtų jo biurokratijai patinkančius įstatymus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų