Provakarietiškos opozicinės partijos atsisakė pripažinti šeštadienio balsavimo rezultatus, kurie, jų teigimu, buvo suklastoti valdančiosios partijos „Sakarvelo svajonė“ naudai. Tbilisyje pirmadienį dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo mitinge.
„Apygardų rinkimų komisijos perskaičiuos balsus iš penkių atsitiktinai atrinktų balsavimo apylinkių kiekvienoje rinkimų apygardoje“, – teigiama komisijos interneto svetainėje paskelbtame pranešime.
Remiantis beveik galutiniais komisijos paskelbtais rezultatais, valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ surinko 53,9 proc., o opozicinė koalicija – 37,7 proc. balsų.
Prezidentė Salomė Zurabišvili pareiškė nepripažįstanti rinkimų rezultatų ir rinkimus pavadino „Rusijos specialiąja operacija“. Kremlius šį kaltinimą atmetė.
Opozicinės partijos pareiškė, kad neis dirbti į naująjį parlamentą, ir pareikalavo naujų rinkimų, kuriems vadovautų „tarptautinė rinkimų administracija“.
Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga (ES) pasmerkė pažeidimus per rinkimus.
Pirmadienį pagrindinė Sakartvelo rinkimų stebėtojų grupė pareiškė, kad aptiko sudėtingo didelio masto sukčiavimo įrodymų, ir pareikalavo anuliuoti bent 15 proc. balsų.
Duomenų analitikas Levanas Kvirkvelija socialiniame tinkle „X“ sakė, kad balsavimo „duomenys yra tvirti įrodymai, pagrindžiantys argumentą dėl biuletenių klastojimo ir (arba) perskaičiavimo“.
„Šios manipuliacijos vyko tik kaimo vietovėse, todėl galime teigti, kad valdančioji partija sukčiavo rinkimuose“, – pridūrė jis.
Nepaisydamas ES susirūpinimo dėl pažeidimų per rinkimus Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, kuris šiuo metu rotacijos principu pirmininkauja šalių blokui ir yra artimiausias Kremliaus sąjungininkas ES, pirmadienį atvyko į Tbilisį dviejų dienų vizito.
Sakartvelą gegužę sukrėtė didžiulės demonstracijos prieš įstatymą dėl „užsienio įtakos“, kuris, kritikų teigimu, panašus į Rusijos teisės aktus, naudojamus disidentams slopinti.
Po protestų Jungtinės Valstijos skyrė sankcijas keliems Sakartvelo pareigūnams, o Briuselis sustabdė Tbilisio stojimo į Europos Sąjungą (ES) procesą.
Valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“ opozicija jau kelis mėnesius kaltina, kad ji nukreipia Sakartvelą nuo tikslo įstoti į ES ir grąžina šalį į Rusijos orbitą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!