Tokios išvados mokslininkai priėjo dėl to, kad įrenginys skirtingai atspindi saulės šviesą. "Palydovas sukasi aplink savo ašį. Jis būna tai ryškesnis, tai blyškesnis, pasisukdamas tai viena, tai kita puse, tokiu būdu skirtingai atspindėdamas saulės šviesą. Dėl to mes darome išvadą, kad palydovas yra nefunkcionuojantis. Jis taip suprojektuotas, kad visada būtų atsisukęs į Žemę ir fotografuotų jos paviršių", - pasakojo Harvardo universiteto mokslininkas Jonathanas McDowellis.
Jo teigimu, tai, kad palydovas yra neveikiantis rodo ir tai, jog niekas neužfiksavo UHF radio signalų, kuriuos, pagal Šiaurės Korėjos valdžios pranešimus, turėtų perduoti palydovas. J. McDowellis pabrėžė, kad palydovas, kuriame įmontuota vaizdo kamera, turėjo atlikti žvalgybines užduotis. Nėra informacijos kodėl įrenginys neveikia, tačiau aplink Žemę jis dar gali suktis daugelį metų.
"Amerikos balsas" praneša, kad JAV žvalgybos institucijos atsisakė komentuoti šią informaciją, o Š. Korėjos atstovai pareiškė, kad prireiks dar kelių dienų, kad įsitikinti ar palydovas veikia taip, kaip buvo suplanuota.
Amerikiečių kosmoso kontrolės agentūra, po sėkmingo Š. Korėjos raketos paleidimo Žemės orbitoje, aptiko tris naujus objektus. "Kosminių objektų kataloge buvo įregistruoti trys nauji objektai numeriais 39026, 39027, 39028. Tarptautinėje indeksavimo sistemoje jiems priskirti 2012-072A, 2012-072 ir 2012-072C numeriai.
Be tikėtinų variantų, kad raketos paleidimo į orbitą metu subyrėjo raketa nešėja arba pats palydovas, svarstomas ir toks variantas, kad Š. Korėja paleido ne vieną, o du palydovus.