Šio ministro ir kitų delegacijų iš Maskvos atvykimas matomas kaip stiprėjančių ryšių karo Ukrainoje akivaizdoje ženklas.
Pirmadienį Kim Jong Unas susitiko su Rusijos gamtos išteklių ir ekologijos ministru Aleksandru Kozlovu, kuris vadovauja delegacijai, užsiimančiai „bendradarbiavimu prekybos, ekonomikos, mokslo ir technologijų srityse“, pranešė valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
Į Šiaurės Korėjos sostinę taip pat atvyko Rusijos karo akademijos delegacija, pranešė KCNA, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos apie šį vizitą.
Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja kaltina branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją nusiuntus daugiau kaip 10 tūkst. karių padėti Rusijai kovoti su Ukraina, o ekspertai teigia, kad Kim Jong Unas nori mainais gauti pažangių technologijų ir kovinės patirties savo kariams.
Birželį lankydamasis Šiaurės Korėjoje V. Putinas su Kim Jong Unu pasirašė strateginės partnerystės sutartį.
Joje abi valstybės įsipareigojo „nedelsiant“ suteikti karinę pagalbą, jei viena kitą užpultų, ir bendradarbiauti tarptautiniu mastu, kad pasipriešintų Vakarų sankcijoms.
Birželį V. Putinas pasveikino susitarimą kaip „proveržį reiškiantis dokumentą“.
Praėjusią savaitę Pchenjanas pranešė, kad ratifikavo svarbų gynybos paktą su Rusija po to, kai Rusijos įstatymų leidėjai vienbalsiai pritarė susitarimui, kurį vėliau pasirašė V. Putinas.
Paminėdamas naująją sutartį, Kim Jong Unas sakė, kad jo susitikimo su A. Kozlovu tikslas buvo toliau skatinti prekybą ir „mokslinius bei technologinius mainus“, praneša KCNA.
Šiaurės Korėjos lyderis pridūrė, kad abiejų šalių santykiai „pasiekė naują strateginį lygį“.
Vakarai baiminasi, kad mainais už Šiaurės Korėjos siunčiamus karius Rusija siūlo technologinę paramą, kuri gali paspartinti Pchenjano branduolinių ginklų programą.
Uždaroji valstybė neseniai paleido balistinių raketų salvę ir išbandė naują kietojo kuro ICBM, o Vašingtonas pareiškė, kad Šiaurės Korėjos kariai pradėjo kovinius veiksmus kartu su Rusijos pajėgomis.
Užsienio politikos perorientavimas?
Ekspertai teigia, kad Pchenjanas gali pasinaudoti Ukraina kaip priemone pertvarkyti savo užsienio politiką.
Pasak analitikų, siųsdama karius Šiaurės Korėja įsitvirtina Rusijos karo ekonomikoje kaip ginklų, karinės paramos ir darbo jėgos tiekėja, galbūt net aplenkdama savo tradicinę sąjungininkę, kaimynę ir pagrindinę prekybos partnerę Kiniją.
Anot jų, Rusija taip pat gali suteikti Šiaurės Korėjai galimybę naudotis jos didžiuliais gamtiniais ištekliais, pavyzdžiui, nafta ir dujomis.
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrė Choe Son Hui neseniai lankėsi Maskvoje ir teigė, kad „iki pat pergalės dienos visuomet tvirtai palaikysime savo Rusijos draugus“.
Ji pavadino Maskvos puolimą prieš Ukrainą „šventa kova“ ir sakė, kad Pchenjanas tiki V. Putino „išmintingu vadovavimu“.
Praėjusį mėnesį viešai paklaustas apie Šiaurės Korėjos karių dislokavimą, V. Putinas to nepaneigė, o nukreipė kalbą į Vakarų paramos Ukrainai kritiką.
Šiaurės Korėja praėjusį mėnesį pareiškė, kad bet koks karių dislokavimas Rusijoje būtų tarptautinės teisės nuostatas atitinkantis veiksmas, tačiau nepatvirtino, kad siuntė karius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!