Amerikiečiai ir ukrainiečiai, anot rusų, dar nuo 2019-ųjų „siundo skėrius į Rusijos teritoriją“. Reportaže buvo skelbiama, kad skėriai buvo siunčiami naikinti okupuotų Luhansko srities ir Rusijos pasienio su Ukraina teritorijų. Kokiu būdu skėriai „atsirinkdavo“ žemės plotus pagal politines pažiūras, „RIA Novosti“ reportažo rengėjai nepaaiškino. Jų teigimu, skėrius ukrainiečiai į rusų kontroliuojamas žemes atgynė padegę savo laukuose salietrą.
Reportaže veidą užsidengusi okupacinės rusų kariuomenės atstovė į kamerą pasakojo, kad tariamai Stanica Luhanskaja buvo aptiktas „dokumentas“, kuriame ukrainiečių kalba surašytas nurodymas dviem automobiliais palydėti krovinį į Donbasą. Dokumente netgi yra nurodyta, kad tai yra Misūrio universiteto krovinys. Parodžiusi lapą popieriaus ji nupasakojo jo turinį: „Reikia palydėti dvi mašinas su kroviniu iš Vašingtono“.
Tiesa, čia ji susipainiojo, nes tariamas krovinys yra iš Vašingtono universiteto Sent Luise, Misūrio valstijoje, o ne iš Vašingtono miesto. Maža to, mažų mažiausiai yra keista, kad kas nors itin slaptą technologiją gabentų siunčiant ranka pasirašytą lapą, skirtą vietos atamanui, su atvirai nurodytais siuntėjo duomenimis.
Reiktų pažymėti, jog Vašingtono universiteto Sent Luise mokslininkais Barani Ramanas 2021-aisiais gavo beveik 900 tūkst. dolerių subsidiją atlikti tyrimams su skėrių uosle. Vystoma teorija, kad ateityje patobulinti skėriai galėtų padėti aptikti sprogmenis.
Rusų mokslininkai apie tariamą amerikiečių sąmokslą nieko nežinojo
Propagandinės priemonės atsiradimą galima paaiškinti tuo, kad kaimyninės su Ukraina teritorijos gyventojai iš tiesų kenčia nuo skėrių antplūdžio.
Volgogrado srities gyventoja „Bloknot Volgograd“ skundėsi, kad skėriai nusėdo visus laukus ir kiemus. „Jų čia tamsu, kaip daug. Ir ką su jais daryti, aš nežinau. Jie suės viską: ir sodus, ir viską, kas tik yra“, – cituojama moteris.
Tiesa, regioninio rusų leidinio kalbinti mokslininkai, skirtingai negu šalies naujienų agentūra „RIA Novosti“, JAV sąmokslo šiame skėrių antplūdyje neišvydo.
Jų teigimu, 2023-ųjų pavasario orų ypatybės regione paveikė skėrių dauginimosi procesą. Todėl vabzdžiai pasirodys ne staiga visi, o palaipsniui, o tai palengvins židinių naikinimo procesą. Jie netgi pažymėjo, kad šiais metais pavasarį skėriams buvo netinkamos vystymuisi oro sąlygos.