Straipsnyje kalbama apie Rusijos Dūmos Tarptautinių reikalų pirmininką Leonidą Sluckį (tėvynėje labiau žinomą dėl seksualinio priekabiavimo skandalo), kuris Rusijos konsulato prašo suteikti vizą eilei Europos politikų. Tarp jų yra 9 Vokietijos, 25 Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos ir kitų šalių piliečiai.
Pavyzdžiui, pirmieji pakviestų prancūzų sąraše yra Michelis Jacques Larive’as, kairiųjų marginalų partijos narys ir visuomeninis veikėjas Maxime’as Antonio Raynaldas da Silva – abu jie yra žinomi, kaip aktyvūs „geltonųjų liemenių“ judėjimo, reguliariai rengiančių neramumus Prancūzijoje (apie kuriuos V. Putinas yra pasakęs sparnuotą frazę: „mes juk su jumis nenorime, kad pas mus būtų panašiai, kaip Paryžiuje“).
Sprendžiant iš pakvietimo, Sluckio fondas apsiima padengti visas išlaidas. Į renginį taip pat kviečiami ir keli Vokietijos atstovai iš partijos „Alternatyva Vokietijai“. Iš Latvijos vyksta pilietis Einars Graudinis, kuris, be visos kitos veiklos, „RIA Novosti“ yra pasakojęs, kaip „Vakarai apiplėšė Latviją“.
Lavrovo draugystė su „pilietine bendruomene“
Pastaruoju metu Rusijos Užsienio reikalų ministerija faktiškai nustojo slėpti savo ryšius su Europos ultradešiniųjų ir prieš Europos Sąjungą nukreiptus judėjimus. Lapkričio 11-ąją oficialioje ministerijos paskyroje buvo pranešta apie Sergejaus Lavrovo susitikimą su „Prancūzijos pilietinės bendruomenės atstovais“ Rusijos ambasadoje Paryžiuje. Aptariamos temos ir dalyvių sudėtis nebuvo viešinamos. Tačiau dviejose fotografijose, kurias paviešino Marija Zacharova, matyti, ką Rusijos URM laiko „pilietine Prancūzijos bendruomene“.
Vienas iš nuotraukoje užfiksuotų veikėjų – Dmitrijus de Koshko, kuris yra nuolatinis Rusijos valstybinių televizijų programų lankytojas ir „ekspertas“. Ten jis pasakoja apie tai, kaip islamas užgrobia Prancūziją, kad Kijevą valdo naciai, o prancūzams reikia būti su Rusija, kuri ir vėl tampa galios valstybe.
Kitas Lavrovo svečias – Olivier Berruyer – tinklaraštininkas, įkūręs tinklapį „Les Crises“ („Krizės“), kuris taip pat palaiko antiimigracinę ir prieš Briuselį nukreiptą politiką. Kartais O. Berruyer atlieka ir ypatingus pavedimus: pavyzdžiui, padavė į teismą „Kremliaus tinklas Prancūzijoje“ autorių. Išvis ieškinį pateikė daugiau nei dešimt „aktyvistų“, kuriuos gynė nuolat RT laidose besirodantis advokatas, įrodinėjo, kad į valdžią Ukrainoje iš tiesų atėjo naciai.
Šiame susitikime dalyvavo ir tiklaraštininkas pravarde „Sky“, – kuris taip pat aktyviai reiškiasi prieš Briuselio vykdomą politiką, Prancūzijos valdžią ir agituoja už „geltonųjų liemenių“ revanšą.