Abeji Rusijos parlamento rūmai pritarė Gruzijos separatistinių respublikų - Pietų Osetijos ir Abchazijos - prašymui pripažinti jų nepriklausomybę.
Nors parlamento sprendimas neįpareigoja Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo pripažinti respublikų nepriklausomybės, o be jo parašo toks sprendimas neįsigaliotų, parlamento pritarimas bus ginklas derybose su Vakarais.
Abejuose parlamento rūmuose dominuoja prezidento Dmitrijaus Medvedevo ir premjero Vladimiro Putino šalininkai. Anksčiau aukštųjų Rusijos parlamento rūmų - Federacijos Tarybos - pirmininkas Sergėjus Mironovas anksčiau sakė, kad Taryba yra pasiruošusi pripažinti Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomą statusą, jei to nori abiejų respublikų žmonės, ir jeigu bus tinkamas Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo sprendimas.
Kaip rašo BBC, Pietų Osetija ir Abchazija yra de facto nepriklausomos nuo atsiskyrimo 1990 metais. Nors abi respublikos buvo ekonomiškai ir diplomatiškai remiamos Rusijos, turėjo jos karinę apsaugą, nė viena pasaulio valstybė iki šiol nepripažino jų nepriklausomybės, nors į Rusiją dėl to kreiptasi ne kartą.
Paskutinis kreipimasis įvyko praeitą savaitę. Pasak Abchazijos vadovo Sergėjaus Bagapšo, praėjus savaitei po Gruzijos agresijos prieš Pietų Osetiją buvo geriausias laikas siekti nepriklausomybės pripažinimo. Visi Abchazijos parlamento sesijoje dalyvavę deputatai pripažino, jog abchazai ir osetinai daugiau nebegali kartu su gruzinais gyventi vienoje valstybėje.
Rusijos tinklalapio „Russia Today“ tvirtinimu, per 1999 metais rengtą referendumą Abchazijoje net 97.7 procentai balsavusiųjų pritarė nepriklausomybės idėjai.
Anksčiau Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas žadėjo paremti abi respublikas. „Mes paremsime bet kokį žmonių norus atitinkantį abiejų respublikų statusą pagal JT chartiją ir tarptautines sutartis“, - sakė Rusijos prezidentas.
Jis taip pat pažadėjo ne tik paremti respublikų sprendimus, bet ir garantuoti jų įgyvendinimą.