• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos parlamento žemieji rūmai antradienį nubalsavo už sutarties ratifikavimą dėl politinių, karinių ir ekonominių ryšių su Iranu stiprinimo.

Rusijos parlamento žemieji rūmai antradienį nubalsavo už sutarties ratifikavimą dėl politinių, karinių ir ekonominių ryšių su Iranu stiprinimo.

REKLAMA

Iranas yra artimas Maskvos sąjungininkas. 

Antradienio balsavimas vyko tvyrant didelei įtampai tarp Irano ir Vakarų valstybių ir Rusijai siekiant suartėti su Vašingtonu, nepaisant jos plataus masto invazijos į Ukrainą.

Pastaruosius trejus metus stiprėjant kariniam bendradarbiavimui, Kyjivas ir Vakarų šalys apkaltino Iraną perduodant Rusijai ginkluotę, įskaitant jo gamybos dronus „Shahed“, skirtus karui prieš Ukrainą.

Dokumente šalys susitarė kartu kovoti su grėsmėmis saugumui, tačiau tai nėra abipusės gynybos paktas, kokį pernai pasirašė Rusija ir Šiaurės Korėja.

„Sutarties pasirašymas nereiškia karinio aljanso su Iranu sukūrimo ar abipusės karinės pagalbos“, – Valstybės Dūmoje sakė užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka.

Vietoj to sutartyje teigiama, kad agresijos prieš vieną šalį atveju kita neteiks „pagalbos agresoriui“.

Rusų prezidentas Vladimiras Putinas ir jo Irano kolega Masoudas Pezeshkianas (Masudas Pezeškianas) sausį pasirašė visapusiškos strateginės partnerystės susitarimą, tačiau tam, kad jis įsigaliotų, reikėjo, kad jį patvirtintų Rusijos parlamentas.

Tuo metu V. Putinas šį dokumentą pavadino „proveržio dokumentu“, o M. Pezeshkianas sakė, kad jis „atvers naują skyrių Irano ir Rusijos santykiuose visose srityse“.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui pagrasinus, kad Iranas bus bombarduojamas, jei ir toliau kurs branduolinius ginklus, Maskva paragino laikytis santūriai dėl didėjančios įtampos tarp Irano ir Jungtinių Valstijų.

REKLAMA
REKLAMA

D. Trumpas sakė, kad šį šeštadienį įvyks tiesioginės derybos su Iranu šiuo klausimu. Tuo metu Teheranas sakė, kad tai bus netiesioginės derybos.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija užmezgė glaudesnius ryšius su keliomis Vakarų priešininkėmis, įskaitant Šiaurės Korėją ir Kiniją.

Pernai Rusija su Pchenjanu pasirašė visapusiškos strateginės partnerystės susitarimą, kuris įpareigoja abi šalis kurios nors iš jų užpuolimo atveju nedelsiant suteikti karinę pagalbą ir bendrai priešintis Vakarų sankcijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų