Dmitrijus Gudkovas, vienintelis Kremliui nepritariantis Rusijos parlamento narys, taip pat pasakė S.Lavrovui, jog nors supranta, kad toks žingsnis galėjo būti būtinas, jis turėjo būti žengtas skaidriai ir pasitarus su parlamentu.
Rusija pateikė tą sąrašą Europos Sąjungos (ES) pareigūnams, bet atsisakė paskelbti jį viešai.
Nutekintame sąraše, kurį paskelbė Suomijos visuomeninis transliuotojas „Yle“, yra politikų iš 17 ES valstybių pavardės, bet nėra jokių paaiškinimų dėl draudimų įvažiuoti į Rusiją.
D.Gudkovo prašymas sulaukė griežtos Užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos reakcijos.
„Ar jis buvo toks aktyvus, kai ES šalys rengė savo juoduosius sąrašus? Ar jis rašė tokius kritiškus ar galbūt objektyvius laiškus ES šalių vadovybėms su reikalavimais liautis sudarinėjus sąrašus prieš Rusijos piliečius?, - sakė ji radijui „Govorit Moskva“. - Galbūt jis tai darė, bet, nelaimei, dėl kažkokios priežasties apie tai niekas nežino.“
M.Zacharova nepasakė, ar šis sąrašas bus paskelbtas.
Daugiau kaip pusė politikų šiame sąraše yra iš Lenkijos, Švedijos ir trijų Baltijos šalių.
Jame taip pat įtraukta politikų iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Nyderlandų, Rumunijos ir Ispanijos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.