„Dabar jau darosi visiškai akivaizdu, kad paskutinių trys fundamentalaus mokslo reformos metai Rusijoje neatnešė jokių teigiamų rezultatų“, – teigiama dokumente. Anot mokslininkų, naujai įkurta agentūra verčia jų kolektyvus jungtis, grasina nutraukti finansavimą.
Rusijos akademikai pažymi ne tik vadybos problemas, tačiau ir bendrą mokslo situaciją šalyje: paties mokslo autoritetas yra smukęs visuomenės akyse o rusų mokslas – pasaulyje, visiškai sugriautos mokslo valdymo sistemos, demotyvuoti ir demoralizuoti mokslininkai, nauja emigracijos banga, biurokratų ir „mokslo perėjūnų“ aktyvizacija, mokslo kriterijų keitimas beprasmiais formalumais, sumažėjusia kokybiškų Rusijos mokslininkų publikacijų pasaulio moksle dalis.
„To pasekmė – mes stovime ant galutinės mokslo, vienos iš tradicinių Rusijos valstybingumo atramų, konkurencingumo likvidacijos ribos. Situacija jau tapo kritine ir reikalauja aukščiausiųjų valdžios atstovų nedelsiant imtis veiksmų,“ – teigiama pranešime.
2016-ųjų sausį RAN vadovas Vladimiras Fortovas Rusijos prezidento mokslo tarybos susirinkimo metu pažymėjo, kad vykdomos reformos yra vertintinos neigiama, o Rusijos mokslo lygis nusileido iki Irano lygio.