Šis nesusikalbėjimas atveria daug gilesnį konfliktą, mano apžvalgininkas Ianas Bremmeris. JAV veiksmų esmė yra ne tame, kad apsaugotų Ukrainą, o tame, kad nubaustų Rusiją, įsitikinęs jis. Vašingtonas gali drąsiai ignoruoti ekonominių santykių nutrūkimą su Maskva: 2013-ais Rusija buvo 23-oje vietoje pagal prekybos su JAV mastus, o tai sudaro vos 1 proc. bendro amerikiečių prekybos kiekio. Tačiau Europoje prekyba su Rusija sudarė beveik 10 proc. bendro kiekio, o tai Maskvą paverčia trečia pagal apimtis prekybos partnere. Dėl daugelio Europos šalių priklausomybės nuo Rusijos energijos šaltinių ir kai kurių rusų palaikomų ekonomikos sričių – bankininkystės, finansų, žemės ūkio ir kitų, nubausti Rusiją, reikštų nubausti Europą, teigia I. Bremmeris.
Kol JAV ir ES negali susitarti dėl bendros taktikos prieš Rusiją, kas liks laimėtoju? Tai ne Putinas, – mano autorius. – Jo bekompromisės agresijos prizu liks suskaldyta Ukraina, nutraukti santykiai su Vakarais ir pakirsta Rusijos ekonomika. Laimėtoju čia bus Kinija. Kinija atmeta pagrindinę Vakarų tezę – įsivaizdavimą, kad į Kremliaus agresiją tarptautinė bendruomenė privalo reaguoti garsiai ir aiškiai. Pagal tai, kaip Rusija bando suktis į rytus, Kinija sugriežtins savo poziciją komerciniuose santykiuose su ja ir tuo pačiu metu bandys plėsti santykius su JAV ir Europa. Toks žaidimas „už du“ Kinijai atneš milžinišką naudą.
Ypač tuo atveju, jeigu Transatlantinės organizacijos narių santykiai ir toliau pasižymės esminiais nesutarimais, bendradarbiavimo su Kinija plėtra šiuo metu, matyt, yra svarbi kaip niekad, užbaigia I. Bremeris.