Kitą dieną po itin simboliško Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vizito Rusijoje užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu pareiškė, kad po perversmo Turkijos žmonių pasitikėjimas ES „deja, nusmuko“ ir pridūrė, kad Bendrija „neišlaikė išbandymo“ pučo naktį.
„Leiskit pasakyti atvirai – būtent dėl to, kad ES laikėsi perversmui palankios pozicijos (ir) skatino pučininkus“, – ministras sakė žurnalistams per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sostinėje Ankaroje, bet šios minties nebeplėtojo.
Turkija nuo 7-o dešimtmečio siekia tapti ES nare, bet M.Cavusoglu tvirtino, kad Bendrijos palaikymas šalyje dabar nusmukęs maždaug iki 20 procentų.
NATO sako, kad dėl Turkijos narystės Aljanse „klausimas nekyla“
Dėl Turkijos narystės NATO „klausimas nekyla“ po nepavykusio liepos perversmo, trečiadienį pareiškė Aljansas ir dar kartą pakartojo palaikąs Ankarą.
„Dėl Turkijos narystės NATO klausimas nekyla“, – patikino atstovė spaudai Oana Lungescu pranešime, kuris buvo išplatintas atsakant į „spaudoje pasirodžiusius spėliones“.
„NATO yra užtikrinta dėl tolesnio Turkijos indėlio ir Turkija gali būti užtikrinta dėl NATO solidarumo ir paramos“, – pridūrė O.Lungescu.
Rusijos ir Turkijos bendradarbiavimas gynybos pramonės srityje nėra žingsnis prieš NATO
Ankaros ketinimai plėtoti bendradarbiavimą su Rusijos gynybos pramonės srityje nėra koks nors prieš NATO žengtas žingsnis, pareiškė trečiadienį Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.
„Turkija šiuo klausimu iki šios dienos rėmėsi bendradarbiavimu su NATO, bet rezultatai mūsų netenkino; todėl visiškai natūralu, kad mes ėmėme ieškoti naujų partnerių; tačiau mes nelaikome šios pozicijos kažkokiu žingsniu prieš NATO“, – kalbėjo jis Turkijos žiniasklaidai po antradienį įvykusio Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimo Sankt Peterburge.
Turkijos ministras pažymėjo, kad jo šaliai reikia plėtoti savą gynybos pramonę, savas technologijas, bendradarbiaujant su kitomis šalimis.
„Jeigu Vakarai nebendradarbiauja su mumis,Turkijai trenka ieškoti kitų partnerių, – sakė M.Cavusoglu. - Mes juk turime plėtoti šias technologijas, užtikrinti saugumą, sukurti gynybos sistemą“.
Turkijos ir Rusijos pareigūnai aptars galimus Sirijos konflikto sprendinius
Turkijos užsienio reikalų ministerijos, kariuomenės ir žvalgybos pareigūnai vyks į Rusiją dalyvauti diskusijose, kaip būtų galima išspręsti Sirijos konfliktą, nurodė Ankaros diplomatijos vadovas.
Kaip valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai sakė užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu, ši delegacija į Rusiją išvyks trečiadienį, o vėliau susitiks abiejų šalių aukštesnio rango pareigūnai.
Šis pranešimas buvo paskelbtas po ankstesnę dieną įvykusio Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimo Sankt Peterburge.
Abu lyderiai susitiko pirmąkart po susitarimo pataisyti dvišalius santykius, smarkiai pašlijusius pernai lapkritį, kai Turkijos pajėgos prie sienos su Sirija numušė vieną Rusijos karo lėktuvą.
M.Cavusoglu neigė, kad R.T.Erdogano vizitas Sankt Peterburge turėjo pasiųsti žinią Turkijos sąjungininkėms Vakaruose, Ankaros kaltinamas pademonstravus nepakankamą palaikymą po praeitą mėnesį Turkijoje nesėkmingai mėginti įvykdyti perversmą.