Baltųjų rūmų atstovas Johnas Kirby spaudai pranešė apie 1500 Šiaurės Korėjos karių, dislokuotų Rusijos teritorijoje ir apibūdino juos kaip „pavojingus ir keliančius nerimą“.
JAV pareigūnai ir Rytų Azijos diplomatai, teigia, kad Vašingtonas, viešindamas šią problemą, praktiškai nieko negali pakeisti dėl klestinčių Maskvos ir Pchenjano karinių santykių.
Ukrainos pareigūnai teigė, kad Šiaurės Korėjos kariai gali pradėti tiesioginę kovą Ukrainos teritorijoje. O kai kurie JAV pareigūnai ir Kongreso padėjėjai spėja, kad jei Šiaurės Korėjos pajėgos įsiveržtų į Ukrainos teritoriją, ten jos galėtų įgyti techninių žinių apie Vakarų gynybos sistemas.
JAV vaidmuo: sankcijos neveikia taip, kaip tikimasi
JAV pareigūnai pripažįsta, kad Vašingtonas nepadarė jokios pažangos, bandydamas sustabdyti Šiaurės Korėją dėl nesąžiningų branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų.
„Visų pirma, JAV atsakas prieš savo priešus – šalių įtraukimas į sankcijų ir eksporto kontrolės sąrašus – Šiaurės Korėjoje neveikia taip, kaip kitose šalyse“, – sakė vienas JAV pareigūnas.
Pats V. Putinas neparodė noro stabdyti ar keisti atnaujinto gynybos ir saugumo bendradarbiavimo su Šiaurės Korėja, nepaisant tarptautinio pasmerkimo. Kaip žinoma, V. Putinas vetavo JT sankcijų Šiaurės Korėjai stebėjimo programą, kurią anksčiau rėmė.
Vis dėlto, JAV stengiasi sustiprinti savo aljanso struktūras Rytų Azijoje, bendradarbiaudama su Pietų Korėja ir Japonija gynybos srityje ir demonstruodama jėgą Šiaurės Korėjai ir jos rėmėjams Pekine bei Maskvoje. Be to, JAV sustiprino bendradarbiavimą tarp savo sąjungininkų Azijoje ir Europoje.