Anot jo, įstatymas, įvedantis „mobilizacijos“ sąvoką į Rusijos Federacijos baudžiamąjį kodeksą, nereiškia bendros mobilizacijos. Tai deputatas sakė interviu parlamentiniam laikraščiui.
„Jokios bendros mobilizacijos nebus. Prezidentas apie tai kalbėjo ne kartą ir tiesiogiai kalba per savo atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą ir daugelį kitų federalinio lygmens politikų. „Įstatymas“ nėra tas pats, kas „mobilizacija“.
Jis pritaikytas ne specialiai karinei operacijai (taip Rusija vadina karą Ukrainoje – red. past.), jis priimamas tam, kad būtų vykdomas ilgalaikėje perspektyvoje. Bent jau tol, kol ateis laikas, kai jo nebereikės“, – tvirtino A. Kartapolovas
Deputatai pritarė baudžiamojo kodekso pataisų paketui, kuriuo buvo įtraukti keli nauji straipsniai: „Savanoriškas pasidavimas“ ir „Plėšimas“. Už pasidavimą gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų, o už plėšimą – iki 15 metų kolonijoje.
Tuo metu Ukrainos ir JAV turima informacija skiriasi nuo to, kuo bando įtikinti Rusija. Štai JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake‘as Sullivanas pareiškė, kad Vašingtonas turi informacijos, jog Vladimiras Putinas ruošiasi galimai mobilizacijai.
Anot jo, Vašingtonas turi informacijos apie pranešimus, kad Rusijos režimo lyderis V. Putinas galbūt svarsto galimybę duoti įsakymą mobilizacijai. Tiesa, J. Sullivano teigimu, tai niekaip nepakenktų Ukrainos gebėjimui atremti Rusijos agresiją.
Apie galimus Rusijos mobilizacijos planus antradienį užsiminė ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
„Fiktyvūs „referendumai“ nieko nepakeis. Nepadės ir jokia hibridinė „mobilizacija“, – „Twitter“ rašė jis.