Nepaisant optimistinių anonsų, Iranas nesutiko pardavinėti savo naftos Rusijai. Po susitikimo Rusijos energetikos ministras Novakas pareiškė, kad derybų tikslas buvo ne Irano naftos supirkimas, tačiau rusų prekeivių dalyvavimas naftos pardavime. Tačiau, matomai, ir dėl to nepavyko susitarti.
Irano draugiški santykiai su Rusija visiškai nereiškia, kad šios abi šalys taps neišskiriamais draugais. Rusija ir Iranas, visų pirma yra naftos tiekimo konkurentai, teigia rusų ekspertas Konstantinas Simonovas. Maskvos bandymai išpirkti nors dalį Irano naftos buvo iššaukti noru nors dalinai sustabdyti šios šalies išteklių patekimo į Europos rinką.
Nesigavo, o iraniečių naftas vis tiek suras kelią į Europą. Yra net keli būdai, vienas iš jų – tranzitas per Armėniją ir Gruziją. Klausimas ar „leis“ Rusija išnaudoti Iranui šį kelią?
Rusijos biudžetas daugiau nei 70 proc. priklausomas nuo prekybos gamtiniais ištekliais. Šiais metais paskelbtos sankcijos, jau stipriai sumažino „Gazprom“ pelningumą. Palyginus su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, pirmąjį šių metų pusmetį Rusijos gamtinių dujų milžinas uždirbo 40 proc. mažiau – 231 mlrd. rublių, tai 20 mlrd. rublių mažiau, negu prognozavo ekspertai.
Ekspertų teigimu, Rusijos ekonomika gali gyvuoti naftos kainą išlaikant ties 100 JAV dolerių už barelį riba. Tarptautinei bendruomenei atšaukus Irano naftos embargą, ir šiai pradėjus eksportą, kaina, šiuo metu svyruojanti apie 98 dolerius, turėtų dar kristi.