Pinigų gali tikėtis gauti merginos iki 25 metų, kurios nuolat gyvena Karelijoje ir studijuoja vienoje iš miesto aukštųjų mokyklų ar koledžų dieniniame skyriuje. Įstatymo kritikai atkreipia dėmesį, kad negyvą kūdikį pagimdžiusios moterys į „premiją“ nepretenduoja.
Nuo 2025-ųjų įsigaliosiančiame įstatyme nėra numatyti ir tokie atvejai, kai studijuojanti moteris su negalia susilaukia kūdikio.
Teisės aktų pakeitimai priimami didėjant spaudimui Rusijos moterims susilaukti daugiau vaikų, nes šalis susiduria su demografine krize, kurią paaštrino aukos dėl karo Ukrainoje ir piliečių išvykimas į užsienį.
Nenorintys susilaukti vaikų – ekstremistai ir prezervatyvų draudimas
Rusijoje taip pat ruošiamasi priimti įstatymą, draudžiantį „child free ideologiją“, tai yra bus siekiama uždrausti „vaikų nesusilaukimo kultūrą“, skelbiama „The Insider“.
Šalies teisingumo viceministras Vsevolodas Vukolovas pavadino sąmoningą atsisakymą susilaukti vaikų „ekstremistine kryptimi“.
Vyriausybės komitetuose svarstomi ir kiti „skatinimo“ būdai, nuo nacionalistinių ir antivakarietiškų „šeimų maršų“ rengimo iki prezervatyvų draudimo, rašoma „The Moscow Times“.
V. Putinas savo kasmetiniuose įsakuose šalies vyriausybei nurodė padidinti gimstamumo šalyje rodiklius. Siekiama, kad nuo dabar vienai moteriai vidutiniškai tenkančių 1,41 vaiko rodiklis išaugtų iki 1,6 2030-aisiais ir 1,8 – 2036-aisiais.
Pats Kremliaus vadovas neseniai norma pavadino „trijų ir daugiau vaikų susilaukiančią šeimą“, nors pats oficialiai turi dvi dukras. Tiesa, manoma, kad jis turi dar keletą nesantuokinių vaikų, apie kuriuos visuomenė nėra informuota.