Žuvusiojo kolegos įvardijo kelias nelaimės versijas, tarp kurių yra ir nelaimingas atsitikimas, ir kriminalinio pasaulio veikla. Žiniasklaidoje sklando ir gandai apie galimą valdžios struktūrų susidorojimą, nes M. Borodinas yra atskleidęs rusų, tarnaujančių privačioje Rusijos karinėje bendrovėje „Vagner“, žūties atvejus. Tačiau pažymima, kad nelaimės dieną butas, kuriame tuo metu buvo žurnalistas, buvo užrakintas iš vidaus.
Opozicionierius Leonidas Volkovas, dirbantis A. Navalno komandoje, pareiškė gerai pažinojęs velionį ir siūlė nesileisti į spekuliacijas ir sąmokslo teorijas. Anot jo, žurnalistas pastaruoju metu susidūrė su ta realybe, su kurias Rusijoje susiduria daug žingeidžių įvairių sričių specialistų – tokių „nepatogių“ žmonių valdžiai nereikia.
Laiptinėje – mokymai
Rusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad jokių žinučių velionis prieš nelaimę nepaliko. Jo pažįstami teigia, kad nelaimės išvakarėse jam galėjo grasinti. Visuomenininkas Viačeslavas Baškovas savo „Facebook“ paskyroje pareiškė, kad balandžio 11-ąją M. Borodinas jam paskambino ir pranešė, kad jo laiptinėje stovi žmonės kamufliažine apranga ir ginklais, vienas jų stovėjo balkone.
Maksimas nerimavo, kad jo bute bus atliekama krata, ir paskambino V. Baškovui, kad šis surastų advokatą. Liudininkas tvirtina, kad žurnalisto balsas buvo susijaudinęs, tačiau ne isteriškas ar girto žmogaus. Tačiau praėjus valandai M. Borodinas perskambino V. Baškovui ir pranešė, kad, tikėtina, jis apsiriko, o pareigūnai laiptinėje buvo „dėl mokymų“.
Balandžio 12-ąją M. Borodinas iškrito iš savo buto balkono penktajame aukšte.
M. Borodinas publikuodavo politinius ir kriminalinius tyrimus. Jis dirbo vietinėje naujienų agentūroje „Novyj den“. Pastaruoju metu aprašė dabar jau buvusio statybų ministro Sergejaus Bidonko veiklą, „Vagner“ grupuotės verbavimo principus.