„Calvin Klein“ reklamų veidas, demonstruojantis „Givenchy“ ir „Stella McCartney“ mados namų madas, užaugo nepritekliuje pramoniniame Žemutinio Naugardo mieste, kuriame iki šiol gyvena jos motina ir sesuo.
Socialiniame tinkle „Facebook“ jį paskelbė pasipiktinimo kupiną žinutę po to, kai antradienį cerebriniu paralyžiumi ir autizmu serganti jos 27 metų sesuo Oksana bei jos slaugė buvo išvarytos iš vienos kavinės, nes neva gąsdino kitus klientus.
Praėjus kelioms valandoms po šios žinutės pasirodymo Rusijos tiriamasis komitetas pradėjo baudžiamąją bylą dėl žmogaus orumo pažeidimo ir grasinimo smurtu. Už šiuos nusikaltimus numatyta maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.
Kavinės darbuotojų veiksmus komitetas pavadino „siaubingu incidentu“.
Šiuo atveju labai susidomėjo vietos žiniasklaida, nors negalią turinčių žmonių lygios teisės vis dar nėra visiškai pripažįstamos šioje šalyje.
„Kavinės savininkas staiga prie jų priėjo ir pasakė: „Nešdinkitės, jūs gąsdinate visus mūsų klientus. Eikit pasigydyt ir pagydykit savo vaiką, tada galėsit rodytis viešumoje“, – parašė N.Vodianova trečiadienį.
Moteriai atsisakius išeiti, atėjęs apsaugininkas pagrasino jas atiduoti į psichiatrinę ligoninę, rašė ji.
Vėliau į įvykio vietą buvo iškviesta policija ir suėmė moteris „už smulkų chuliganizmą“.
Interviu Rusijos valstybinei televizijai kavinės savininko sūnus sakė, kad Oksana gąsdino kitus klientus „daužydama savo galvą į sieną“.
Nepavienis atvejis
N.Vodianova jau seniai kovoja už neįgalių žmonių teises ir 2004 metais įkūrė „Apnuogintų širdžių“ fondą, kuris siekia padėti patenkinti specialių poreikių turinčių vaikų ir nepritekliuje gyvenančių vaikų poreikius Rusijoje.
Praėjusiais metais 33 metų modelis taip pat buvo Rusijos juodosios jūros kurorte Sočyje vykusių paraolimpinių žaidynių ambasadorė.
„Tai, kas nutiko mano seseriai Oksanai... nepavienis atvejis. Deja, tokia yra visų šeimų, auginančių vaikus su specialiais poreikiais, patirtis“, – rašė ji.
„Man sunku apie tai kalbėti, bet suprantu, kad tai yra pavojaus signalas visuomenei ir jis turi būti išgirstas“- tęsė ji.
Rusija dėjo pastangų, siekdama pakeisti visuomenės požiūrį į neįgaliuosius, ypač prieš 2014 metų olimpines ir paraolimpines žaidynes Sočyje.
Remiantis „Human Rights Watch“ statistika, šalyje gyvena 13 mln. negalią turinčių žmonių, kurie sudaro maždaug 9 proc. visų Rusijos gyventojų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.