„Penki tiksliniai raketų smūgiai į Lvivą. Atsakingos tarnybos jau išvyko į įvykio vietą. Aiškinamės išsamesnę informaciją“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Lvivo meras Andrijus Sadovas.
Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė, kad yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.
„Šiuo metu galime patvirtinti, kad šeši žmonės žuvo ir aštuoni buvo sužeisti. Tarp nukentėjusiųjų yra vaikas“, – feisbuke sakė jis.
Miestui iki šiol pavyko išvengti įnirtingų kautynių nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį.
Vienas Lvivo gyventojas naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad virš daugiabučių danguje matė tirštus pilkų dūmų debesis.
Lvivas atakuotas Rusijos pajėgoms pastarosiomis dienomis intensyvinant smūgius labiau į rytus esančiai sostinei Kyjivui, kur buvo raketomis apšaudytos kelios karinės gamyklos.
„Penki galingi raketų smūgiai vienu metu į Europos senojo miesto Lvivo civilinę infrastruktūrą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.
„Rusai ir toliau barbariškai atakuoja Ukrainos miestus iš oro, ciniškai visam pasauliui deklaruodami savo „teisę“ žudyti ukrainiečius“, – pridūrė jis.
Ukrainos geležinkelių bendrovės vadovas Oleksandras Kamyšinas socialiniuose tinkluose teigė, kad buvo apgadinta infrastruktūra ir kad greičiausiai vėluos traukiniai, tačiau pabrėžė, kad nei keleiviai, nei darbuotojai nenukentėjo.
Jis taip pat pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip nuo nedidelio pastato, esančio šalia geležinkelio bėgių, kyla liepsnos ir rūksta dūmai.
Kovo pabaigoje Lvivas patyrė virtinę Rusijos smūgių, kurie buvo nukreipti į degalų sandėlį ir sužeidė penkis žmones. Kovo 18 dieną buvo bombarduota lėktuvų remonto gamykla netoli Lvivo oro uosto. Apie nukentėjusius žmones nepranešama.
Kovo 13 dieną Rusijos pajėgų sparnuotosioms raketoms pataikius į svarbią karinę bazę, esančią maždaug už 40 km į šiaurės vakarus nuo Lvivo, žuvo mažiausiai 35 žmonės ir 134 buvo sužeisti.
Netoli Lenkijos sienos esantis Lvivas nuo karo pradžios priglaudė daugybę savo namus palikti turėjusių ukrainiečių, į jį iš Kyjivo persikėlė keletas Vakarų šalių ambasadų.