Įstatymo projekto pataisos jau susilaukė kritikos iš keleto įstatymų kūrėjų, pasisakančių už šio įstatymo priėmimą. Jų manymu, sąrašo įslaptinimas gerokai sumažins įstatymo, nukreipto prieš žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje, efektyvumą.
„Magnickio įstatymas“ siūlo įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams, įtariamiems žmogaus teisių pažeidimais. Žmonėms, patekusiems į šio įstatymo veikimo lauką, nebus leidžiama įvažiuoti į JAV, o jų aktyvai amerikiečių bankuose bus įšaldyti. Pirminė dokumento versija, palaiminta abiejų JAV Kongreso rūmų, numatė, kad į sąrašą patekusių žmonių pavardės bus paviešintos 120 dienų po įstatymo priėmimo ir tokiu būdu taps prieinamos visuomenei.
Tarptautinis JAV Senato komitetas balsuos dėl „Magnickio įstatymo projekto“ antradienį, birželio 19 dieną. Įstatymas pavadintas „Hermitage Capital“ investicinio fondo teisininko Sergejau Magnickio vardu, kuris mirė ligoninėje dėl medicininės pagalbos nesuteikimo. Eilei žmonių, įtariamų S. Magnickio nužudimu, kaip tvirtina JAV prezidento Baracko Obama'os administracija, jau neleista atvykti į JAV. Tačiau šių žmonių vardai nėra atskleisti.
„Hermitage Capital“ fondo vadovas Williams Browderis pareiškė, kad įstatymo pataisos, leisiančios įslaptinti sąrašą, yra svarstomos B. Obama'os iniciatyva, nes šis turi tikslą „nesusipykti su rusais“. Rusija savo ruožtu grasina, jei bus priimtas „Magnickio įstatymas“, imtis atsakomųjų veiksmų. „Nebus įstatymo – nebus atsakomųjų priemonių, ir dvišalių santykių atmosfera iš karto pagerės“, – pareiškė Vladimiro Putino padėjėjas tarptautinių klausimų srityje Jurijus Ušakovas.