Ukrainos žvalgybos duomenimis, nustatyti šiuos maršrutus buvo pavesta rusų agentams, rašo UNIAN.
„Siekiant nustatyti ginklų, kuriuos šalys partnerės perduoda Ukrainos gynėjams, kad šie atremtų Rusijos invaziją, pristatymo schemas ir kiekį, Rusijos kariniams atašė Europos Sąjungos šalyse uždarais ryšio kanalais buvo nurodyta suaktyvinti policijos pareigūnų ir piliečių, dalyvaujančių gabenant ginklus, verbavimą“, – cituojama žvalgybos ataskaita.
Pažymima, kad Rusija, su Ukraina besiribojančiuose regionuose bando pasinaudoti vietos bendruomenių atstovais ir prorusiškais aktyvistais.
„Kita vertus, sulaukę rusų pasiūlymų bendradarbiauti, europiečiai iš karto kreipiasi į policiją ir saugumo tarnybas“, – priduria žvalgyba.
Kiek anksčiau Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Feather įspėjo Vokietijos pareigūnus ir politikus dėl Rusijos specialiųjų tarnybų vykdomo telefoninių pokalbių pasiklausymo ir duomenų nutekėjimo pavojaus.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.