• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija skelbia kovą alui

Rusija vis aktyviau mėgina griebtis kovos su alkoholizmu. Šįkart svarstoma galimybė iki 300 proc. padidinti alui taikomus mokesčius ir uždrausti prekybą šiuo alkoholiniu gėrimu kioskuose.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pavadino alkoholizmą nacionaline Rusijos tragedija ir nurodė imtis veiksmų bandant įveikti šią problemą. Pramonės ir prekybos ministerija savo ruožtu jau parengė atitinkamus įstatymo projektus.

REKLAMA

Rusijos Viešieji rūmai teigia, kad alkoholio vartojimas kasmet šalyje įtakoja 500 tūkst. mirčių. Tai – 16 kartų didesnis skaičius nei kad iki šio pateikdavo federaliniai sveikatos apsaugos sistemos pareigūnai.

Nauju Rusijos valdžios taikiniu tapo alus. Tiesa, jo vis dar suvartojama žymiai mažiau nei degtinės ir dalis ekspertų abejoja, ar alaus žala nėra perdedama.

REKLAMA
REKLAMA

„Alus, jei yra naudojamas nuosaikiai ir tinkamomis aplinkybėmis, negali atvesti prie alkoholizmo“ - teigia Rusijos alaus gamintojų sąjungos atstovas Vladimiras Kuznecovas.

Praėjusiais metais degtinė sudarė 66 proc. visų alkoholinių gėrimų pardavimų, o šiemet šis skaičius smuko iki 50 proc. Savo ruožtu alus praėjusiais metais sudarė 25 proc. visų alkoholio pardavimų, o šiemet šis rodiklis šoktelėjo iki 33 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekyba alumi sudaro daugiau nei 40 proc. kioskų pajamų. Tad draudimas prekiauti šiuo alkoholiniu gėrimu kioskuose gali padidinti nedarbą. Nukentėtų ir užsienio gamintojai, nes Rusija po Kinijos ir JAV yra trečia didžiausia pasaulyje alaus rinka.

REKLAMA

Neabejojama tik vienu. Jei bus padidinti mokesčiai alui, tai pagrindiniais laimėtojais taps stipriųjų alkoholinių gėrimų, o ypač degtinės, gamintojai.

Ypač pažeidžiamas čia yra jaunimas. Vidaus reikalų ministras Rašidas Nurgalijevas teigia, kad 10-14 metų amžiaus grupėje net 15,4 proc. vaikų teigia reguliariai vartojantys alkoholį. Jei anksčiau statistika rodė, kad vaikai pradeda vartoti alkoholį vidutiniškai nuo 16 metų, tai dabar šis rodiklis nukrito iki 13 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų