Remiant paskutinio susitikimo išvadomis, galima konstatuoti, kad taikdarių misija laikinai okupuotose teritorijose Ukrainos rytuose gali būti įvesta atsižvelgiant į daugumą Rusijos pusės siūlymų.
Derybininkas K. Volkeris Ukrainos ir JAV pusės vardu pasiūlė 29 punktus papildyti Rusijos rezoliucijos projektą, juk Ukraina iš dalies ir pačių amerikiečių rekomendacijų dėka savo rezoliucijos projekto taip ir neparengė. V. Surkovas pareiškė, kad trys iš šių punktų yra priimtini. „Tris iš jų mūsų delegacija laiko priimtinais. Nedaug, aišku. Tačiau, vis tik trys – tai ne nulis. Geriau, negu nulis“, – pažymėjo V. Surkovas.
Dabar vyks tolimesnės konsultacijos dėl taikdarių misijos įvedimo sąlygų ir, galimai, Rusija sutiks su dar 2-3 punktais, kuriuos perdavė K. Volkeris, tačiau ne daugiau. Tokioje situacijoje be kompromisų niekaip, juk Rusija gali paprasčiausiai pasinaudoti veto teise jai nepatinkančiam rezoliucijos projektui JT Saugumo Tarybos posėdžio metu.
„Korrespondent“ rašoma, kad „Normandijos ketvertas“ faktiškai nebeveiksnus, o E. Macronas ir A. Merkel palaipsniui atsiriboja nuo derybų proceso, vis labiau pasinerdami į vidinius šalių bei ES klausimus, todėl JAV išlieka vieninteliai aktyvūs sąjungininkės ir tarpininkės derybose su Rusija. Ir jeigu Ukraina neužsimanys likti viena su šalimi agresore, teks atsižvelgti būtent į amerikiečių pusės nuomonę ir blaiviai įvertinus situaciją rinktis kompromisą, kuris bus siūlomas JAV ir kurį sutiks priimti Rusijos pusė.
Jau trys susitikimai ir netikėtas Putino paviešinimas
Specialusis JAV pasiuntinys Ukrainos klausimais Kurtas Volkeris ir Rusijos prezidento atstovas, pilkuoju Kremliaus kardinolu bei vienu iš dabartinės Rusijos strategijos formuotojų vadinamas Vladislavas Surkovas susitiko 2017 metų lapkričio 13-ąją Belgrade. JAV atstovybės Maskvoje pranešime teigiama, kad tai jau buvo trečiasis dviejų atstovų susitikimas, kuriame buvo „visapusiškai aptarti diplomatinių galimybių nutraukti karinius veiksmus Donbase būdai“.
Oficialiai abi pusės skelbia, kad „dar laukia sunkios derybos“. Tačiau taip pat pažymima, kad abi pusės siekia laikytis Minsko susitarimo gairių.
Praėjus vos keturioms dienoms po šio susitikimo Kremlius išplatino pranešimą spaudai, kad V. Putinas telefonu pabendravo su marionetine LLR ir DLR vadovybe. Pasak Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Rusijos prezidentas palaiko idėją dėl įkaitų apsikeitimo. Pati ši idėja nėra nauja, tačiau vykstančių derybų kontekste nuskambėjęs pirmasis oficialiai pripažintas pokalbis su smogikų vadais gali rodyti netrukus įvykstančius pokyčius Rytų Ukrainoje.