Nepaisant susitarimo išvesti kariuomenę, Rusijos kariai vis dar nepalieka Gruzijos, o Rusijos prezidentas kaltina Gruzijos „politinius išsigimėlius“ vykdant genocidą ir žada už tai nubausti.
Neduotas įsakymas palikti Gruziją?
Nors Maskva teigia, kad yra pradėjusi karių išvedimą, pasaulio žiniasklaida pateikia kitokį vaizdą – Rusijos ginkluotosios pajėgos vis dar dislokuotos maždaug už 30 km nuo sostinės Tbilisio. CNN praneša, kad Rusijos tankai neleidžia pravažiuoti Gruzijos policijai, o Rusijos vadai teigia vykdantys įsakymus ir nesitraukiantys.
„Mes galėtumėme išvykti per dvi minutes, bet mums nėra duotas įsakymas atsitraukti“, BBC sakė Rusijos karys. Negana to, jis teigė nieko nežinantis apie susitarimą dėl ugnies nutraukimo.
Anot Gruzijos užsienio reikalų ministrės Ekos Tkešelašvili, nėra jokių ženklų, kad Rusijos kariuomenė trauktųsi. Netgi priešingai, rusai stengiasi išplėsti savo buvimo teritoriją, sakė ministrė. E. Tkešelašvili pridūrė, kad sieks, jog pasaulis imtųsi baudžiamųjų diplomatinių priemonių prieš Rusiją, jei ši nepradės vykdyti susitarimo.
„Aš galbūt esu naivi, bet turiu vilties, kad bendros Europos ir JAV pastangos bus efektyvios priverčiant Rusijos karius išvykti iš Gruzijos teritorijos“, - žurnalistams kalbėjo ministrė.
Rusijos pajėgos – vis dar Goryje
Rusija toliau tvirtina, kad karių išvedimas jau yra prasidėjęs, tačiau tai gali trukti kurį laiką, nors teigia, kad yra kalbama ne apie savaites, o apie dienas.
Rusijos kariuomenės atstovas generolas leitenantas Nikolajus Uvarovas vakar BBC sakė, kad Rusijos pajėgos jau paliko Gorio miestą. Tačiau faktai liudija priešingai – rusų patikrinimo punktai prie Gorio tebestabdo mašinas, o kariuomenės judėjimo iš Gorio nepastebėjo nei viena žinių agentūra.
Anot Gruzijos vyriausybės atstovo Goryje Iraklio Porchkhidzės, nėra jokio Rusijos karių atsitraukimo. „Rusijos pajėgos nepalieka Gorio – jie daugiausiai tik persigrupuoja. Vieni išvažiuoja, kiti atvažiuoja“, - kalbėjo vyriausybės atstovas.
Pietų Osetijos milicija vakar taip pat pareiškė, kad jie neketina atiduoti savo teritorijos Gruzijai. Šeštadienį milicija, remiama Rusijos ginkluotųjų pajėgų, užėmė Akhalgorio miestą, esantį maždaug už 40 km nuo Tbilisio. „Miestas dabar yra mūsų. Tai osetinų žemė“, - BBC vakar sakė vienas milicininkas.
Pranešama, kad miestas yra kontroliuojamas Pietų Osetijos policijos, o Gruzijos vėliava pakeista į Osetijos.
D. Medvedevas: politiniai išsigimėliai bus nubausti
Nauji grasinimai vakar pasipylė iš Rusijos prezidento Dimitrijaus Medvedevo, į kuriuos Gruzija atsakė naujais kaltinimais.
D. Medvedevas pareiškė, kad „pasaulis šiandien mato, jog yra politinių išsigimėlių, kurie yra pasirengę žudyti nekaltus ir negalinčius apsiginti žmones tam, kad patenkintų savanaudiškus interesus. Kompensuodami savo nesugebėjimą spręsti problemų, jie naudoja patį baisiausią kelią – naikinant visą tautą“.
Rusijos prezidentas sakė, kad tokie veiksmai negali būti toleruojami, o Rusija padarys „viską, kad už šį nusikaltimą neliktų nenubausta“ atsakinga pusė.
Tuo tarpu Gruzijos ambasadorius JAV Vasilis Sikharulidze apkaltino Rusiją planavus įsiveržimą į Gruzijos teritoriją. Anot jo, „tu tiesiog neįvedi 1,200 tankų ir 15,000 karių į kitą šalį prieš tai to neplanavus“.