Sprendimas priimtas paprašius Rusijos generalinei prokuratūrai, sakoma žiniasklaidos cituojamame „Roskomnadzor“ pareiškime.
Minima internetinė naujienų tarnyba „suteikė prieigą prie daugybės publikacijų ir medžiagos su melaginga informacija... apie specialiosios karinės operacijos Ukrainos teritorijoje eigą“, sakoma pareiškime.
„Google“ „patvirtino, kad kai kuriems žmonėms sunku pasiekti „Google News“ programėlę ir interneto svetainę Rusijoje“, ir nurodė, kad „taip yra ne dėl kokių nors jos techninių problemų“, sakė kompanijos atstovas.
„Uoliai dirbome, kad informacijos tarnybos, tokios kaip „News“, kuo ilgiau liktų prieinamos žmonėms Rusijoje“, pridūrė „Google“ atstovas.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną Rusijos vyriausybė smarkiai sugriežtino informacijos internete – vieno paskutinių raiškos laisvės išteklių šalyje – kontrolę.
Buvo suvaržytos daugelio rusų ir užsienio žiniasklaidos priemonių, įskaitant britų transliuotoją BBC, interneto tarnybos, o amerikietiškus socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ Maskvos teismas paskelbė „ekstremistiniais“.
Taip pat apribotos galimybės naudotis „Twitter“.
Praėjusią savaitę „Roskomnadzor“ apkaltino „Google“ ir jos vaizdo įrašų platformą „YouTube“ „teroristine“ veikla, žengdama pirmąjį žingsnį galimo uždraudimo link.
Tuo pačiu Rusijos valdžia kovo pradžioje suformulavo du naujus kriminalinius pažeidimus: Rusijos armiją „diskredituojančios“ informacijos skleidimą ir „melagingos“ informacijos apie Rusijos kariuomenę skleidimą.
Antrasis iš šių pažeidimų, už kurį numatomas įkalinimas iki 15 metų, ypač neramina politinę opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą – baiminamasi persekiojimo už bet kokius pranešimus apie puolimą Ukrainoje.