„Kai jis pirmą kartą apie jį prakalbo, jis pasakė „draudimas musulmonams“ atvykti“, – vėlų šeštadienio vakarą „Fox News“ sakė R.Giuliani, paklaustas, ar draudimas yra susijęs su religija.
„Parodyk man būdą, kaip tai padaryti legaliai“, – sakė buvęs Niujorko meras, kurį D.Trumpas pasirinko kibernetinio saugumo patarėju.
72 metų politikas sakė, kad jis ir jo teisininkų komanda „sutelkė dėmesį ne į religiją, o į pavojų“, kai jie rengė įsaką dėl imigracijos ribojimo, sukėlusio pasipiktinimą visame pasaulyje ir masinius protestus.
Remiantis D.Trumpo įsaku, visa JAV pabėgėlių perkėlimo programa stabdoma mažiausiai 120 dienų, kol bus nustatytos naujos griežtos patikrinimo taisyklės.
Konkrečiai pabėgėliams iš Sirijos bus draudžiama patekti į JAV neribotą laiką, kol prezidentas pats paskelbs, kad jie nebekelia pavojaus. Septynių musulmoniškų šalių (Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno) piliečiams 30 dienų nebus išduodamos vizos – nesvarbu, ar jie norėtų emigruoti į Ameriką, ar tik joje apsilankyti.
Toks sprendimas, kurį nedelsiant vykdyti JAV tarnybos, sukėlė didelio masto protestų didžiuosiuose oro uostuose visoje šalyje. Niujorko Johno F.Kennedy (Džono F. Kenedžio) oro uoste kai kurie iš 2 tūkst. demonstrantų skandavo „Įleiskite juos, įleiskite juos!“
R.Giuliani sakė, kad įsakas taikomas minėtoms musulmoniškoms šalims, nes jos yra „tos pasaulio zonos, kurios kelia mums didžiausią pavojų“. „Pagrindas yra faktinis, ne religinis“, – sakė jis.
Draudimas į Ameriką atvykti musulmonams sukėlė piliečių teisių grupių ir aktyvistų pasipiktinimą. Vėliau federalinė teisėja iš dalies blokavo tokį sprendimą ir nurodė stabdyti pabėgėlių ir kitų atvykėlių, sulaikytų JAV oro uostuose, deportaciją.