„Rosaviacija“ atstovas konferencijos metu tvirtino, kad Rusija planuoja ieškoti galimybių atsarginių detalių ieškoti Turkijoje, Indijoje ir kitose šalyse, rašoma RBC.
„Mes nurodėme, kad pati oro linijų bendrovė nustatytų, iš kur ji turi galimybių gauti tas atsargines dalis. Kiek aš žinau, gavome tokią informaciją, kad kreipėsi į Kiniją, pavyzdžiu, – ir kinai atsisakė“, – „Interfaks“ cituojamas V. Kudinovas konferencijos „MRO Russia & CIS“ metu.
„Ieškosime galimybių kitose šalyse. Tikėtina, per mūsų partnerius – turkus, gal per Indiją. Kiekviena bendrovė pati tarsis – mes („Rosaviacija“) tiesiog padės tas detales legalizuoti“, – pažymėjo V. Kudinovas.
Europos Sąjunga vasario 26-ąją įvedė sankcijas, kurios draus šalims tiekti Rusijai civilius lėktuvus ir detales jų aptarnavimui, o taip pat techninę priežiūrą ir draudimą. Be to, sankcijos įpareigoja lizingo bendroves iki kovo mėnesio pabaigos nutraukti galiojančias sutartis su Rusijos oro linijų bendrovėmis. Analogiškas sankcijas Rusijos oro linijoms diena anksčiau paskelbė ir JAV.
Kovo 10-ąją viena didžiausių Rusijos krovininių oro linijų „Atran“ paskelbė stabdanti skrydžius dėl atsarginių dalių trūkumo.
Kinija paragino kuo greičiau nutraukti karo veiksmus
Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Yi kovo 10-ąją paragino abi šalis „kuo skubiau nutraukti karo veiksmus“, tačiau pabrėžė, kad Kinija ir toliau nuosekliai laikosi savo ankstesnės pozicijos šiuo klausimu.
Kalbėdamas su Prancūzijos užsienio reikalų ministru jis tvirtino: „Mes linkime išvysti kuo greitesnį ugnies ir karo veiksmų nutraukimą, tai taip pat yra ir visos tarptautinės bendruomenės norai“, – skelbiama Kinijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, kurį cituoja TASS.
Anot Kinijos atstovų, šios šalies pozicija nesikeičia: reikia gerbti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, sureguliuoti konfliktus tarp valstybių remiantis JT Chartija ir pasiekti taikų sureguliavimą atsižvelgiant į racionalų visų pusių nerimą saugumo srityje.
„Visos pusės turi nurimti, bendradarbiauti situacijos deeskalvime ir neleisti veiksmų, kurie aštrintų nesutarimus“, – cituojami kinų atstovai.