• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai prieš kapitalizmą protestavusių demonstrantų trečiadienį susirėmė su policija Londono centre ir prie Bakingamo rūmų po eitynių prie parlamento.

Tūkstančiai prieš kapitalizmą protestavusių demonstrantų trečiadienį susirėmė su policija Londono centre ir prie Bakingamo rūmų po eitynių prie parlamento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie protestai buvo dalis „Milijono kaukių eitynių“ (Million Masks March) akcijos, kurią keliuose pasaulio miestuose organizavo aktyvistų organizacija „Anonymous“. Protestuotojai Londone mėtė į policininkus eismo juostas žyminčius plastikinius stulpelius, butelius ir gatvių ženklus, taip pat griovė metalines užtvaras.

REKLAMA

Ši demonstracija vyko Britanijoje švenčiant Guy Fawkeso (Gajaus Fokso) naktį, o daugelis eitynių dalyvių buvo užsidėję baltas kaukes, vaizduojančias žmogų, kuris 1605 metais rezgė sąmokslą susprogdinti parlamentą, o dabar siejamą su „Anonymous“ judėjimu.

„Išeitis viena – revoliucija“, – skandavo protestuotojai, o kai kurie leido fejerverkus priešais policijos rikiuotes.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai taip pat mėgino šturmuoti nacionalinio transliuotojo BBC pastatą, bet jiems į vidų neleido patekti policija.

Parduotuvės užsidarė, kai protestuotojai pradėjo žygiuoti Londono centriniame komercijos rajone, vartydami šiukšlių konteinerius ir išdaužę langus vienam automobiliui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dešimt protestuotojų buvo suimti dėl policijos pareigūnų užpuolimo, trukdymo pareigūnams atlikti savo pareigas ir netinkamo pirotechnikos priemonių naudojimo, nurodė policija.

Putino ir Barroso atvaizdai deginami ant laužų, britams minint Guy Fawkeso naktį

Rusijos prezidentas ir buvęs Europos Sąjungos (ES) lyderis Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) buvo tarp politikos veikėjų, kurių atvaizdai buvo nešami ir deginami per Didžiojoje Britanijoje šią savaitę vykstančias iškilmes, kurių metu tradiciškai deginami laužai.

REKLAMA

Tuos du lyderius vaizduojančios lėlės buvo pademonstruotos per eitynes, surengtas prieš Guy Fawkeso (Gajaus Fokso) naktį, kurios metu deginami laužai ir leidžiami fejerverkai, minint nesėkmingą sąmokslą susprogdinti parlamento rūmus 1605 metais.

V.Putino lėlė, pasodinta ant tanko, simbolizuojančio Maskvos intervenciją Ukrainoje, trečiadienį buvo nešama Luiso mieste pietryčių Anglijoje, kur rengiama vienos iš didžiausių Britanijoje laužų deginimo švenčių.

REKLAMA

Rusijos lyderis buvo pavaizduotas pusnuogis, tik su ryškiai žaliais apatiniais su petnešėlėmis, panašiais į dėvimus komiško filmo personažo Borato.

Tuo tarpu Kento grafystėje esančiame Idenbridžo miestelyje vietos Lapkričio 5-osios draugija parodė 10 metų aukščio J.M.Barroso atvaizdą. Šis portugalų politikas iki praeito mėnesio dešimtmetį vadovavo Europos Komisijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ta lėlė buvo pavaizduota vienoje rankoje laikanti ES biudžeto projektą, aiškiai turint omenyje 1,7 mlrd. svarų (2,2 mlrd. eurų arba 7,6 mlrd. litų) sąskaitą, Londono neseniai gautą iš Briuselio ir išprovokavusią įnirtingą ginčą.

Mėlyną kostiumą su Europos Sąjungos vėliavos žvaigždėmis dėvinčio ir britų buldogą laikančio J.M.Barroso lėlė bus sudeginta šeštadienį per laužų šventę Edenbridže.

REKLAMA

„Mes labai stengiamės parinkti žmogų, kuris nuolat minimas naujausiose žiniose“, – sakė vietos Lapkričio 5-osios draugijos pirmininkas Jonas Mitchellas (Džonas Mičelas).

„Šį sprendimą priėmėme tik praeitos savaitės antradienį ir pradėjome kurti Jose ketvirtadienį“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Tradiciškai į laužus būdavo metami „Parako sąmokslo“ lyderio Guy Fawkeso atvaizdai.

Tačiau pastaraisiais metais vis dažniau liepsnodavo garsenybes ir viešuosius veikėjus vaizduojančios lėlės.

Šventė Luise, per kurią nešami liepsnojantys kryžiai, prisimenant XVI amžiuje degintus protestantus, garsėja provokuojančiu personažų pasirinkimu nuo 2001 metų, kai buvo sudegintas tuomečio tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno atvaizdas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp ankstesnių taikinių buvo futbolininkai Mario Balotelli (Marijus Balotelis) ir Wayne'as Rooney (Veinas Runis), buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas (Žakas Širakas) ir Irako diktatorius Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas).

Dvi didelės lėlės nesėkmę patyrusio Škotijos nepriklausomybės lyderio Alexo Salmondo (Alekso Salmondo) lėlės buvo pašalintos iš šventės, kai vienos iš jų nuotrauka, paskelbta internete, sukėlė protestų audrą.

REKLAMA

Buvęs Škotijos vyriausiasis ministras buvo pavaizduotas dėvintis škotišką pledą ir laikantis plakatą su užrašu „45 %“ – turint omenyje škotų rinkėjų kiekį, balsavusį už savo regiono nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos per rugsėjį vykusį įtemptą referendumą.

Internautai komentavo, kad ta lėlė, ant kurios taip pat buvo pavaizduota Loch Neso ežero pabaisa, užsidėjusi tradicinę škotišką beretę, yra antiškotiška.

Sasekso grafystės policija nurodė, kad „buvo išsakytas susirūpinimas“ dėl to atvaizdo ir kad tie skundai bus ištirti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų