Nebuvo nustatyta, ar V. Putinas yra susijęs su šiuo incidentu, teigiama straipsnyje, tačiau Lietuvos politikas Antanas Guoga ir britų analitikas Jonathanas Eyalas mano, kad ši istorija – Rusijos lyderio bandymų pakenkti Europai pavyzdys. „Jų teigimu, tai vienas iš metodų, kuriuos naudoja KGB teisių perėmėjai XXI a., – propagandos ir prekybos įtaka santykis su labiau tradicinėmis „profesijos paslaptimis“, – teigiama straipsnyje.
„Bloomberg“ susipažino su Europos Parlamento konfidencialia ataskaita. Anot šio dokumento, rusai pateko į patalpa kaip vieno iš parlamentinės grupės „Europa už laisvę ir tiesioginę demokratiją“ (EFDD) narių svečiai. „Tai europarlamentarų grupė, kuri pasisako prieš ES“, – aiškina žurnalistai.
Joergas Forbrigas, organizacijos „German Marshal Fund of the U.S.“ atstovas šį incidentą su knyga komentavo taip: „tai stipriai atsiduoda rusų juodinimo kampanija“.
Nuolatinėje Rusijos Federacijos atstovybėje ES pareiškė, kad nieko nėra girdėję apie šį įvykį. „EFDD“ frakcija pareiškė, kad įsilaužimas į pašto padalinį buvo įvykdytas be jų žinios, o kaltieji daugiau nebedirba organizacijoje.
„Jeigu įsižiūrėtumėte faktiškai į bet kurią ultradešiniųjų ar ultrakairiųjų organizaciją Europoje šiandien, tai jas vienijantis leitmotyvas būtų vienas – visi jie mato Putino politikoje sektiną pavyzdį“, – pareiškė J. Eyalas interviu.
Europos šalių žvalgybos tikina, kad rusų agentai elgiasi itin įžūliai, nes turi daugiau lėšų ir žmogiškųjų išteklių.
„Rusai daro įtaką kairiųjų ir dešiniųjų flanguose, – tikina A. Guoga, po kurio skundo dėl „Raudonosios Dalios“ buvo pradėtas tyrimas. – Jie visur turi žmonių. Tai kažkas neįtikėtino.“