Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas atvyko į Kiniją, kur antradienį per susitikimą su Hu Jintao Pekine padės naujų Rusijos ir Kinijos santykių pamatus, kaip praneša RT.
Aptariamų klausimų paletė labai plati – nuo energetikos iki kosmoso.
Tai yra pirmas V. Putino vizitas į Kiniją po to, kai jis pareiškė, kad kitais metais sieks Rusijos prezidento posto. Ir tai kartu yra ženklas, kad Rusija keičia savo užsienio politiką. Dešimtmečiais, ar netgi šimtmečiais, Rusijos užsienio politikos esminis gravitacijos taškas buvo santykiai su Vakarais, tačiau atrodo, kad XXI amžiuje vėjai gali pradėti pūsti kiton pusėn.
Ekspertai neabejoja, kad būtent ekonominis Kinijos progresas per pastaruosius dešimtmečius privertė Maksvą pažvelgti į Rytus su susidomėjimu.
Dar visai neseniai Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas teigė, kad yra patenkintas Rusijos bei Kinijos dvišalių santykių konsolidacija, prekybiniais, moksliniais ir techniniais santykiais.
Tikslingai besiplečiantys didžiausios ir greičiausiai augančios pasaulio ekonomikos ir pasaulio didžiausio energijos išteklių šaltinio strateginiai santykiai gali pakeisti tarptautinių santykių pusiausvyrą.
Rusijos ir Kinijos interesai sutampa daugeliu klausimų. Tai pasitvirtino ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, kai buvo balsuojama dėl Sirijos. Tiek Maskva, tiek Pekinas vetavo rezoliuciją.
Abi valstybės priklauso BRIC aljansui, kuriame taip pat yra Indija, Brazilija ir Pietų Afrika. O Europos bei JAV ekonominės problemos ir toliau grasina Europos Sąjungos bei JAV lyderystei politinėje arenoje.
Antradienį V. Putinas su Kinija pasirašys pluoštą pačių įvairiausių sutarčių. Abiejų valstybių atstovai teigia, kad Rusijos ir Kinijos santykiai šiuo metu yra geriausi per daugelį metų. V. Putino vizitas tai reprezentuoja.
Ekspertai teigia, kad Rusijos ir Kinijos santykiai turi potencialo artėti prie dar glaudesnės sąjungos. „Kai ekonominė kooperacija gilėja, atsiranda daugiau šansų, kad gilės ir kitose srityse“, – teigia Baozhi Qu, eskpertas iš Pekino.