Agentūra padarė išvadą, kad Mineapolio policijos departamentas „naudoja pernelyg didelę jėgą, įskaitant nepateisinamą mirtiną jėgą“, ir „neteisėtai diskriminuoja juodaodžius bei autochtonus“.
Ataskaitoje išsamiai aprašyti keli atvejai, kai Mineapolio policija šaudė į neginkluotus ir grėsmės nekeliančius žmones tiek prieš G. Floydo mirtį 2020 metų gegužės 25 dieną, kai jis buvo suimtas už tai, kad, kaip įtariama, panaudojo padirbtą 20 JAV dolerių banknotą, tiek po jos.
Buvo nužudyta moteris, paskambinusi pagalbos numeriu 911 ir pranešusi apie galimą seksualinę prievartą, ir vyras, kuris, būdamas jau sulaikytas, peiliu dūrė pats sau.
Ataskaitoje taip pat minimi dažni atvejai, kai policija naudoja pernelyg didelę jėgą, dažnai sukeliančią mirtinas pasekmes.
G. Floydas buvo nužudytas po to, kai policijos pareigūnas Derekas Chauvinas beveik 10 minučių keliu spaudė kaklą G. Floydui, kol jis neteko sąmonės ir užduso.
Jo mirtis išprovokavo protestus visoje šalyje dėl policijos brutalumo ir afroamerikiečių diskriminacijos bei padidino spaudimą visiems JAV policijos departamentams.
Remdamasis ataskaita, JAV generalinis prokuroras Merrickas Garlandas paskelbė, kad Mineapolis iš esmės sutiko pritarti griežtos Teisingumo departamento priežiūros programai, kuri privers vykdyti reformas.
M. Garlandas sakė, kad tyrimas parodė, jog Mineapolio policija pažeidžia daugybę bendruomenės žmonių konstitucinių teisių, o G. Floydo mirtis atkreipė į tai dėmesį.
G. Floydo mirtis „padarė negrįžtamą poveikį Mineapolio bendruomenei, mūsų šaliai ir visam pasauliui“, spaudos konferencijoje sakė M. Garlandas.
„Šią netektį vis dar giliai jaučia tie, kurie jį mylėjo ir pažinojo, ir daugelis tų, kurie jo nepažinojo“, – sakė jis.