Buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius šįryt nuskraidintas iš Serbijos sostinės Belgrado į karo nusikaltimų tribunolą Hagoje, praneša BBC.
Jis buvo paimtas iš teismo pastato, kur jis buvo laikomas nuo tada, kai buvo areštuotas praėjusią savaitę po 13 metų slapstymosi.
3.45 Belgrado laiku iš teismo išvažiavo trys tamsintais langais lengvieji automobiliai. Viename iš jų buvo vežamas R. Karadžičius.
Jis buvo nuskraidintas į Roterdamą Nyderlanduose, kur buvo paruoštas malūnsparnis ir automobilis, skirti jį pristatyti į vietą.
Neseniai suimto buvusio Bosnijos serbų lyderio advokatas buvo pareiškęs, kad priešinsis savo ginamojo ekstradicijai į Hagos tribunolą, tačiau, nepaisant to, jis ten buvo nuskraidintas.
R. Karadžičiaus tribunole laukia genocido ir nusikaltimų žmoniškumui kaltinimai.
Tūkstančiai serbų nacionalistų centrinėje Belgrado dalyje vakar vakarą išreiškė paramą R. Karadžičiui.
Nors organizatoriai žadėjo, kad mitingas bus taikus, neišvengta susirėmimų su policijos pajėgomis. Nedidelės protestuotojų grupės buvo apšaudytos guminėmis kulkomis ir ašarinėmis dujomis.
Riaušės kilo po to, kai apie 100 protestuotojų pabandė pralaužti policijos užtvaras. Policininkai buvo apmėtyti signalinėmis raketomis ir fejerverkais.
Per riaušes Berlgrade sužeisti 46 žmonės. Į ligoninės priėmimo skyrių buvo atgabenti 25 policininkai ir 21 demonstrantas.
Dviem žmonėms prireikė stacionarios pagalbos, kiti patyrė nesunkių sužalojimų. Nukentėjo ir vienas serbų bei vienas ispanų žurnalistas.
Anksčiau planuota, kad mitinge dalyvaus dešimtys tūkstančių, o JAV ambasados prognozėmis ir iki 100 tūkst. R. Karadžičiaus rėmėjų, tačiau jų susirinko tik 15 tūkstančių.
Riaušininkus galėjo įkvėpti mitinguotojams aistringas kalbas sakę nacionalistinių pažiūrų politikai ir visuomenės veikėjai.
R. Karadžičius yra kaltinamas karo nusikaltimais ir genocidu. Jam yra pateikti kaltinimai susiję su masinėmis žudynėmis Srebrenicos mieste 1995-aisiais, kada buvo nužudyta apie 8 tūkst. musulmonų.
„Balsas.lt“ primena, kad Belgrade kalbama, esą R. Karadžičiaus likimas gali ištikti ir paskutinius du ieškomus karo nusikaltėlius – Ratko Mladičių ir Gorana Hadzičių.
Kaip teigė Serbijos prokuroras, specialiosios tarnybos iš tikrųjų ieškojo R. Mladičiaus ir tik atsitiktinai atrado R. Karadžičiaus pėdsakus.