2022 m. vasarį V. Putino įsakymu pradėta Rusijos invazija į Ukrainą artėja prie antrųjų metinių, nes kovos tęsiasi ir, atrodo, jų pabaigos nematyti. Nors Ukrainos „specialioji karinė operacija“, kaip matyti, nepavyko pagal planą, Rusijos valdžios atstovai ir toliau užsimena apie panašias invazijas netolimoje ateityje, paprastai kaip tikėtinus taikinius nurodydami buvusias Sovietų Sąjungos teritorijas, pavyzdžiui, Moldovą, Baltijos šalis ar Balkanų valstybes.
A. Žuravliovas, kuris eina Rusijos Dūmos Gynybos komiteto vicepirmininko pareigas, laidoje nusitaikė į Lenkiją: „Jie tikriausiai žino, kad bus kiti“. A. Žuravliovas yra Rusijos įstatymų leidėjas, Valstybės Dūmos narys, žinomas dėl savo nacionalistinių ir militaristinių pažiūrų.
Parlamente užimantis aukštas pareigas politikas
„Kitas klausimas – jums, vaikinai Vakaruose, ką jūs ketinate su tuo daryti? – klausė A. Žuravliovas. – Jie puikiai supranta, kad Ukrainai galas. Taigi kas toliau? Švedija ruošiasi, Balkanai taip pat. Lenkai šiek tiek nurimo, jie tikriausiai pradėjo suprasti, kad jie yra kiti. Žinoma, mes neturime iliuzijų, bet suprantame, kad jie visi ruošiasi kitam karo etapui."
Rusams įsiteikti bravūriškais pareiškimais sugalvojęs A. Žuravliovas nepaminėjo vieno svarbaus veiksnio – Lenkija, skirtingai nei Ukraina, yra Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) narė. Kadangi Lenkija yra tarpvyriausybinio aljanso dalis, užpuolus Lenkiją į kovą įsitrauktų ir kitos NATO narės, nes grupės 5 straipsnyje teigiama, kad agresija prieš vieną narę laikoma puolimu prieš visas nares. Tarp kitų 31 grupės narių yra Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija. Tokiu atveju „kita“ būtų ne Lenkija, o faktiškai visų Vakarų šalių gynybinis blokas.
2022 m. gegužę tas pats parlamentaras jau grasino televizijos eteryje „sunaikinti visus branduoliniais smūgiais“. Tuomet jis aiškino, jog „branduolinių galvučių užteks visiems, mums nėra skirtumo, kiek valstybių sunaikinti“.