Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Kas yra Germanas Grefas Oskarovičius?
Jis yra „Sberbank“ prezidentas ir valdybos pirmininkas.
Germanas Grefas gimė 1964 m. vasario 8 d. Panfilovo kaime, Irtyšo rajone, Pavlodaro srityje, Kazachstano SSR, etninių vokiečių šeimoje. 1990 m. baigė Omsko F.M. Dostojevskio valstybinio universiteto Teisės fakultetą, įgijo jurisprudencijos laipsnį. 1993 m. baigė Sankt Peterburgo valstybinio universiteto Teisės fakulteto magistrantūros studijas. Ekonomikos mokslų kandidatas.
1990-aisiais Germanas Grefas dirbo Sankt Peterburgo administracijoje: 1991–1992 m. buvo Petrodvoreco ir Sankt Peterburgo administracijos Ekonominės plėtros ir nuosavybės komiteto 1 kategorijos teisės patarėju. 1992 m. buvo paskirtas Sankt Peterburgo merijos Miesto turto valdymo komiteto Petrodvoreco regioninės agentūros vadovu.
1992-1994 m. – Turto valdymo komiteto pirmininkas, Petrodvoreco miesto administracijos vadovo pavaduotojas. 1994 m. jis tapo Sankt Peterburgo merijos Miesto turto valdymo komiteto pirmininko pavaduotoju, o vėliau – pirmuoju pirmininko pavaduotoju.
1997-1998 m. – Sankt Peterburgo merijos vicegubernatorius, Miesto turto valdymo komiteto pirmininkas. Remiantis žniasklaida, dirbdamas Sankt Peterburgo administracijoje Germanas Grefas susitiko su būsimu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, taip pat su Aleksejumi Kudrinu, Dmitrijumi Kozaku, Dmitrijumi Medvedevu, kurie vėliau užėmė pagrindines šalies vadovybės pozicijas.
1998–2007 m. dirbo Rusijos Federacijos Vyriausybėje: 1998–2000 m. – Rusijos Federacijos turto valdymo departamento ministro pirmasis pavaduotojas. 2000-2007 m. – Rusijos Federacijos ekonominės plėtros ir prekybos ministras.
Nuo 2007 m. lapkričio mėn. – „Sberbank“ prezidentas, valdybos pirmininkas.
Nuopelnai Kremliaus režimui
Šiurkščiai kišantis į užsienio valstybių reikalus, ekonominius nusikaltimus.
2014 metais dėl Krymo aneksijos ir Rusijos kišimosi į Ukrainos vidaus reikalus Germano Grefo vadovaujamam „Sberbankui“ kartu su kitomis įmonėmis buvo taikomos ES ir JAV sankcijos.
Taip pat 2014 metais Ukraina apkaltino „Sberbank“ „terorizmo finansavimu“ ir teroristinių grupuočių rėmimu šalies rytuose.
2016 metais britų laikraštis „The Observer“ atskleidė „Sberbank“ ryšius su pagrindiniais kandidatės į JAV prezidentus Hillary Clinton rinkimų kampanijos štabo nariais. „The Observer“ rašo, kad po sankcijų įvedimo „Sberbank“ pasirinko „Podesta“ grupę savo interesų lobizmui JAV. Įmonės įkūrėjai yra du broliai Tony Podesta ir John Podesta. Johnas, buvęs prezidento Billo Clintono personalo vadovas ir prezidento Baracko Obamos patarėjas, buvo Hillary Clinton kampanijos vadovu, o jo brolis Tony, vienas iš įtakingų lobistų, rinko aukas prezidento rinkimų kampanijai. Žiniasklaida išreiškė susirūpinimą, kai atrado sąsajas tarp „Sberbank“ ir „Podesta“ lobistų, kurie, jei Hillary Clinton būtų laimėjusi rinkimus, būtų atsidūrę jos administracijos gretose.
Laikraštis „The Observer“, remdamasis NATO kontržvalgybos šaltiniu, pažymėjo, kad Vakarų žvalgybai žinomi artimi „Sberbank“ santykiai su Vladimiru Putinu ir jo režimu. Lėšos, esančios „Sberbank“ apyvartoje, nuolat naudojamos slaptoms žvalgybos operacijoms remti, o jo biurai užsienyje – priedanga Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos veiklai.
Šaltinio teigimu, „Sberbank“ turi būsines beveik dviejose dešimtyse užsienio šalių. Bankas veikia kaip savotiškas Rusijos žvalgybos užsienyje padalinys už Rusijos ribų: daugelis jo aukšto rango pareigūnų yra „buvę Rusijos žvalgybos nariai“. Rusijoje „Sberbank“ palaiko ne mažiau glaudžius ryšius su Federaline saugumo tarnyba.
Grefas, „Sberbank“ ir dukterinės įmonės yra ne kartą kaltinami ekonominiais nusikaltimais – neteisėtu įmonių turto areštu. Vienas garsiausių atvejų įvyko su Rusijos skaldos kasybos įmone „Pavlovskgranit“ ir jos buvusiu savininku Sergejumi Poimanovu, kuris neteko verslo dėl nenoro tenkinti „Sberbank Capital“ poreikių. Kai kurie kiti verslininkai, per krizę skolingi „Sberbank“ ir susidūrę su „Sberbank Capital“, slapstosi užsienyje arba sėdi kalėjime, kaltindami „Sberbank“ ir jo dukterinę įmonę „Sberbank Capital“ reidų.
2018 metų sausį Germanas Grefas buvo įtrauktas į JAV Iždo departamento „Kremliaus ataskaitą“ – Rusijos pareigūnų, politikų ir verslininkų, „artimų“ Rusijos prezidentui, sąrašą. Numatoma, kad vėliau šiame sąraše esantiems asmenims gali būti taikomos sankcijos.